MojAndroid

Samsung svetu konečne vysvetlil, čo sa stalo s jeho Samsungom Galaxy Note 7 a my už vieme aj to, že nový Galaxy S8 sa kvôli nemu oneskorí. DJ Koh, šéf mobilnej divízie Samsungu, to potvrdil pre Reuters, pre ktorý povedal, že nová vlajková loď na tohtoročnom MWC predstavená nebude. Predchádzajúce generácie, vrátane Samsungu Galaxy S5, Galaxy S6 a Galaxy S7, boli pritom odhalené práve na tomto podujatí.

Samozrejme, Koh neprezradil, kedy presne bude Galaxy S8 predstavený. Oneskorenie však vzhľadom na minuloročné fiasko s Galaxy Note 7 dáva zmysel. Samsung si už totiž nemôže dovoliť žiadne zlyhanie a potrebuje si získať dôveru tých zákazníkov, ktorých stratil alebo ich minimálne prinútil rozmýšľať o odchode ku konkurencii. Dátum predstavenia tak zatiaľ presne nepoznáme, no z doterajších správ aspoň tušíme, v ktorom mesiaci by k nemu mohlo dôjsť. Aktuálne sa hovorí o polovici apríla, pričom Samsung by nový Galaxy S8 mal po prvýkrát ukázať na samostatnom podujatí v New Yorku.

O tom, čo nový Galaxy S8 ponúkne sa špekuluje v podstate na dennej báze. Keby sme si to mali ale zosumarizovať, tak medzi tie najväčšie novinky bude zrejme patriť nový bezrámikový displej, odstránenie domovského tlačidla Home a použitie nového typu snímača odtlačkov prstov. Hovorí sa aj o použití na tlak citlivých softvérových tlačidláchšpeciálnom desktopovom režime, či o novom hlasovom asistentovi. Už samozrejmosťou má byť špičková hardvérová výbava, vrátane procesoru Snapdragon 835 a 6 – 8GB operačnej pamäte RAM.

Zdroj: androidauthority

 

23.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+