MojAndroid

Na výstave CES 2017 sa nepredvádzajú len konkrétne produkty, ale aj rôzne riešenia a služby. Obrovské spoločnosti tu poskytujú vyhlásenia o spolupráci s ďalšími väčšími či menšími firmami. A jedným z novších vyhlásení spoločnosti Google je aj to, že jeho Google Asistent mieri na nové platformy. Prvou v rade bude Android TV, kam asistent zamieri v najbližších mesiacoch. V rámci updatu poputuje na podporované televízory a set-top boxy, na ktorých Android TV beží. Vďaka hlasovým povelom tak používateľ nebude musieť niektoré príkazy zadávať písaním či hľadaním v menu. Stačí zreteľne povedať niekoľko fráz ako “Prehraj obsah”, “Zisti”, “Stlm svetlá”, “Ako dlho to bude trvať, kým prídem do práce?” a podobne. Podpory sa tak dočkajú všetky Android TV v USA, ktoré bežia na OS Android 6.0 Marshmallow alebo Android 7.0 Nougat, vrátane zariadení Sharp Aquos, Sony Bravia, Xiaomi Mi Box, AirTV Player a ďalšie.

asistent

Ďalšími zariadeniami, ktoré sa z Google Asistenta budú čoskoro tešiť sú tie, ktoré využívajú OS Android Wear 2.0 a automobilové infotainment systémy, ktoré poháňa práve Android. Google Asistent patrí k najlepším vo svojom obore a ako sme už informovali, umelá inteligencia od vyhľadávacieho giganta sa dostane aj do NVIDIA Shield. NVIDIA však ponúka rozšírenejšiu možnosť pre domácnosť vo forme hybridných zariadení Spot, ktoré môžete rozmiestniť do kútov vášho domova. Takto budete môcť robiť hlasové vyhľadávanie z akejkoľvek miestnosti. Pre ešte väčšiu využiteľnosť Google plánuje poskytnúť aj Google Asistent ako SDK.

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+