MojAndroid

Spoločnosť Motorola priniesla na trh ikonické véčko razr. Pôvodný razr mal externý displej, ktorý zobrazoval čas a ďalšie informácie. Dnes, kedy chceme mať všetky informácie po ruke, ale zároveň nebyť otrokom smartfónu, razr kladie dôraz aj na Quick View displej.

Displej Quick View je 2,7-palcový OLED interaktívny dotykový displej, ktorý pomôže riešiť prichádzajúce oznámenia bez neustáleho otvárania smartfónu. S notifikáciami umožňuje pracovať úplne novými spôsobmi.

Motorola Razr 2019 vs Motorola Razr

Interakcia s notifikáciami

Displej Quick View umožňuje ľahko zobraziť všetky vaše oznámenia bez otvorenia telefónu vďaka funkcii Peek Display, ktorá je súčasťou exkluzívnych Moto Experiences. Funkcia Peek Display vám poskytuje rýchly náhľad oznámení a aktualizácií, ale umožňuje vám ich tiež otvoriť, aby ste videli viac alebo ich mohli zrušiť. Na správy či e-maily môžete odpovedať priamo na obrazovke Quick View, a to pomocou inteligentnej odpovede alebo nadiktovaním hlasovej odpovede. Keď je smartfón zatvorený, môžete tiež telefonovať a pomocou hlavnej kamery uskutočňovať videohovory.

Mobilné platby vďaka NFC

Razr podporuje mobilné platby pomocou služby Google Pay on go, nakoľko je vybavený technológiou NFC. Displejom Quick View môžete jednoducho zaplatiť, ťuknutím v priebehu niekoľkých sekúnd.

 

Ovládanie médií

Vďaka Quick View displeju viete ovládať prehrávanie médií. Stačí prejsť nahor po ikone prehrávača médií a skladby pozastaviť či medzi nimi prepínať. Môžete tiež povoliť Moto akcie, aby ste mali umožnené používať tlačidlá hlasitosti na zmenu skladieb, keď je obrazovka vypnutá.

Motorola razr skener odtlackov
Zdroj foto: Theverge

Skvelé fotografie 

Motorola si dala záležať, aby kompaktný dizajn razr nezabránil vo fotografovaní skvelých fotografií. Keď je razr zatvorený, môžete pomocou hlavného fotoaparátu telefónu zachytiť vysokokvalitné selfie. Ak chcete fotografovať, jednoducho dvakrát otočte zápästie a otvorte fotoaparát pomocou funkcie Twist to Capture, ktorá je súčasťou Moto akcií. 

Potom môžete pomocou funkcie Automatického Zachytenia Úsmevu nasnímať fotografiu s úsmevom alebo použiť tlačidlá ovládania hlasitosti ako spúšte. A je tu úplne nový spôsob, ako robiť selfies na razr: Gesture Selfie. Keď ukážete fotoaparátu otvorenú dlaň, spustí automaticky dvojsekundový odpočítavací čas a potom automaticky nasníma záber.

Motorola Razr skladaci displej

Displej Quick View sa tiež hodí pri fotografovaní, keď je telefón otvorený. Keď na internom displeji nastavíte časovač, na externom displeji sa zobrazí odpočítavanie. Po nasnímaní fotografie na internom displeji môže externý displej zobraziť ukážku. Môžete tiež nastaviť zobrazenie na Quick View displeji na prehrávanie zábavnej animácie pre upútanie pozornosti vášho subjektu, aby ste si pomohli pri fotografovaní vašich malých detí či dokonca domácich miláčikov. 

Osobný asistent vždy s vami

Quick View displej je navrhnutý na spoluprácu s Google Assistantom, čiže pomocou hlasového ovládania môžete získať potrebné informácie. Ani zatvorený a uzamknutý smartfón vám nebráni s Google Asistentom hovoriť kedykoľvek. Stačí vysloviť jednoduché “OK Google” a následne dávať hlasové povely alebo klásť otázky. Digitálny asistent bude tak využitý naplno.

Plynulé prechody v priebehu momentu

Displeje Quick View a Flex View sú navrhnuté tak, aby spolupracovali na vytvorení neuveriteľne intuitívneho používateľského prostredia. Kedykoľvek potrebujete viac informácií alebo chcete väčší prehľad, stačí jedno otočenie. Čokoľvek vidíte v Rýchlom zobrazení, sa presunie na väčšie zobrazenie Flex View v momente, keď zariadenie otvoríte.  

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+