MojAndroid

Motorola v sebe nesie vždy dávku inovácií. To možno tvrdiť i pri znovuzrodení skladacieho modelu razr. Každá inovácia by mala byť pre spotrebiteľa praktická a mala by mu dobre poslúžiť. Nový model razr je vybavený novými funkciami a prvkami, je prepracovaný a plný prekvapení, ktoré si používateľ zamiluje.

Pozrime sa na 5 vecí, ktoré by ste mali o novom razr vedieť.

Pánt je základ

Patentovaný dizajn pántu je to, čo umožňuje novému razr byť plne funkčným. Vyklápacie telefóny z minulosti používali pánt ako viditeľný prvok v strede zariadenia. Moderný smartfón má však veľký dotykový displej, takže jej sklopenie na polovicu vyžaduje, aby sa pánt skryl za ním. Išlo tiež o to, aby sa obidve strany smartfónu zložili v jednej rovine bez medzier. A aby sa tak zariadenie stalo nielen kompaktnejším, ale bol zároveň chránený i samotný displej. Pánt na razr to umožňuje, je plne funkčný i estetický.

Proces začal štyrmi verziami pántu. Hľadala sa pomocná, spoľahlivá, odolná a ponúknutá správna miera zadržania. V rámci technického prelomu bol vyvinutý pánt s “nulovou medzerou” chránený IP patentom, ktorý spĺňal všetky podmienky.

Tento nový pánt presúva mechanické prvky na obidve hrany, čo umožňuje displeju dostať sa do zvonovitého tvaru. Vďaka tomuto uvoľnenému uhlu sa zabraňuje pokrčeniu displeja Flex View. Znamená to, že razr sa dokonalo zloží na polovicu, displej je chránený a zároveň má kompaktný dizajn.

Motorola Razr 2019 zboku skladanie

Ukončenie telefonátu zaklapnutím

Nový razr umožňuje ukončiť hovor zaklapnutím telefónu. Spomínate si na ten pôžitok z minulosti? Vďaka jemnému naätiu pántu a robustnosti obrazovky si môžete byť istí, že smartfón zavriete, keď dotelefonujete.

Ľudia mali s pôvodným modelom emocionálne prepojenie a pri novom modeli bolo v pláne tieto emócie vrátiť. Kládol sa dôraz na moderné očakávania smartfónov. Preto bola zahrnutá možnosť zapnúť a vypnúť túto funkciu. Razr bude aj naďalej prepojený s hovorom, aj keď bude zaklopený, ak používate Bluetooth alebo hlasitý hovor.

Motorola Razr 2019 zatvaranie

Displej Flex View

Razr sa vyznačuje displejom, ktorý nemá žiadny iný sklápací smartfón na trhu. Displej je dotykový s plnou dĺžkou, ktorý sa dokonalo sklopí na polovicu a z veľkého smartfónu sa odrazu stáva praktický vreckový model. Obrazovka s uhlopriečkou 6,2″ maximalizuje zobrazovaciu plochu, keď je telefón otvorený. Zároveň ale stále dovoľuje byť prenosným a praktickým zariadením, keď je zaklopený Stačí si razr otvoriť a nechať sa vtiahnuť do obsahu na OLED displeji CinemaVision s pomerom strán 21:9.

Keď je razr otvorený, obrazovka je pevná a robustná vďaka pohyblivým kovovým podporným platniam, ktoré displej pevne držia. Keď sa však razr zaklápa, podporné prvky displeja sa presúvajú k hranám, aby umožnili displeju sa jednoducho zložiť. Véčko ako také dodáva flexibilnému displeju dodatočnú ochranu. Dôvodom je, že displej Flex View sa úplne sklopí na polovicu, je tak chránený pred poškodením, keď je razr zatvorený. Displej Fkex View má zároveň svoj vlastný ochranný obal, ktorý je odolný voči poškriabaniu a oderom pri každodennom používaní.

Motorola Razr 2019 vnutorny displej otvoreny

Displej Quick View

Už sme si akosi zvykli chytiť smartfón do ruky pri každej notifikácii, ale i bez nej. Razr v tomto smere myslí na používateľov a dáva im oddýchnuť. Znamená to, že bol vyvinutý úplne nový displej, ktorý umožňuje interakciu s upozorneniami novým spôsobom. Tak, aby ste nemuseli smartfón vždy otvárať. Razr má 2,7-palcový OLED Quick View displej, ktorý je na vonkajšej strane, interaktívnu dotykovú obrazovku, ktorá poskytuje všetky dôležité informácie.

Quick View displej zobrazí jednoducho všetky notifikácie, umožňuje autorizovať mobilné platby, ovládať prehrávanie mediálneho obsahu, používať Google Asistenta, ale tiež odpovedať na správy, maily či hovory bez toho, aby ste smartfón museli otvoriť. Keď je razr zatvorený, môžete použiť hlavný fotoaparát s displejom Quick View na vytvorenie vysokokvalitných selfie fotografií a na uskutočňovanie hovorov. Tento displej sa tiež hodí pri fotografovaní, keď je smartfón otvorený. Na vnútornom displeji si viete nastaviť časovač a na externom sa zobrazí odpočítavanie. Po nasnímaní fotografie na internom displeji môže externý displej zobraziť ukážku. Tiež môžete nastaviť zobrazenie na Quick View displeji na prehrávanie zábavnej animácie, ktoré skvelo poslúži napríklad pri fotení detí.

Ak máte záujem o väčší a lepší prehľad alebo chcete viac informácií, stačí smartfón otvoriť. Vďaka plynulej kontinuite aplikácie sa všetko z displeja Quick View presunie na displej Flex View.

Motorola razr skener odtlackov
Zdroj foto: Theverge

Jedinečné Moto zážitky

Motorola razí filozofiu, že softvér si zaslúži zmeny, ktoré sú prínosné, ale nie duplicitné. Znamená to zameranie sa na intuitívne Moto zážitky, ktoré majú používatelia tak radi. Poskytnutý je tak rýchly prístup k užitočným funkciám, ktoré sú najviac využívané.

Dvojitým otočením zápästia a otvorením fotoaparátu môžete fotografovať. Dvojitým zatrasením smartónu zase zapnete baterku. Rýchle stlmenie notifikácie v čase, kedy vám to najmenej vyhovuje, je možné umiestnením smartfónu lícom nadol a zapnutím režimu “Nerušiť”. A týchto Moto akcií je omnoho viac. Všetky zefektívnia a zjednodušia prácu s modelom Motorola razr.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+