MojAndroid

Trh s Android tabletmi poslednú dobu výrazne stagnuje. Miernou vzpruhou mohol byť snáď len nový špičkovo vybavený tablet Samsung Galaxy Tab S3 s rozšíreniami pre stylus alebo zariadenie Lenovo Yoga Book. Portál androidpolice.com teraz prináša informáciu o novom tablete z dielne spoločnosti Motorola. Spoločnosť Motorola vývoj svojho prvého Android tabletu plánuje už dlhé roky. Tentokrát má ísť o vývoj 9-10 palcového Android tabletu so zameraním na produktivitu.

Náš tip
Motorola predstaví ešte lacnejšie smartfóny. Objavili sa rendery Moto C a Moto C Plus

K dispozícii máme už aj prvú fotografiu obrazovky. Tá síce nie je veľmi kvalitná, ale vidíme na nej špeciálny mód s názvom “Režim produktivity,” ktorý sa objavil práve na zariadení Lenovo Yoga Book s Androidom. Ide o funkciu, ktorá vám zobrazuje v spodnej lište ikonky spustených aplikácií vedľa seba. Ide tak o rýchle a efektívne ovládanie multitaskingu.

Náš tip
Motorola Moto 360 Sport: Tvária sa ako športové | RECENZIA

Štatistiky od spoločnosti IDC prinášajú tiež zaujímavú informáciu o istej oblasti trhu s tabletmi, ktorá naopak prosperuje. Ide o tablety ako iPad Pro, ktoré okrem prémiového spracovania prinášajú aj klávesnicu od výrobcu a funkcie pre zameranie práve na produktivitu. To je oblasť trhu na ktorom by tabletová novinka od Motoroly teoreticky mohla zaznamenať úspech.

Zdroj: theverge via androidpolice

8.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+