MojAndroid

Samsung na tohtoročnej výstave v Barcelone nepredstavil žiadny vlajkový model smartfónu a namiesto neho ukázal nový model tabletu Galaxy S. Novinka sa chváli najmä tenkým telom, nízkou hmotnosťou a čo je dôležité aj podporou stylusu S Pen. Samsung Galaxy Tab S3 tak ide v šľapajách svojich predchodcov a v portfóliu spoločnosti sa bude profilovať ako high-end zariadenie, ktoré ponúka výborné technické parametre, ale aj prémiové konštrukčné prevedenie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Sklo a kov

Samsung Galaxy Tab S3 je na prvý pohľad takmer celý pokrytý sklom. To sa nachádza na celej prednej aj zadnej strane. Jedine rám tabletu je vyrobený z kovu, ktorý mu dodáva pevnosť a odolnosť pri zaobchádzaní. Z použitej kombinácie je jasné, že nejde o to najodolnejšie zariadenie na trhu, no ako celok pôsobí veľmi solídne.

Samsung Galaxy Tab S3_recenzia

Sklo vpredu a najmä na zadnej strane znamená, že sa časom určite poškriabe. To, ako bude tablet vyzerať napríklad po roku používania, tak bude vo veľkej miere závisieť od toho, ako sa oň budete starať a či ho budete chrániť dodatočným krytom či fóliou. Každopádne, podľa nás si Samsung takéto prevedenie mohol odpustiť a praktickejšie a trvácnejšie by bolo riešenie, pri ktorom by použil kovový alebo plastový kryt. Nevýhodou súčasného riešenia je napríklad aj to, že sklo je lesklé a zachytáva mastnotu a odtlačky prstov, čo v konečnom výsledku nevyzerá veľmi dobre.

Predná strana je už tradične osadená veľkým 9,7 palcovým displejom, ktorý pokrýva 72,7% prednej strany. Na tej výrobca umiestnil aj tradičné Home tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov, či dvojicu kapacitných tlačidiel, ktoré nájdeme aj na smartfónoch Galaxy S7 či S7 edge. Tie podľa nás už nie sú práve najlepším riešením a pre pohodlnejšie ovládanie by sme uvítali aj ich softvérovú alternatívu. Snímač odtlačkov prstov nefungoval vždy na 100% a niekedy sme prst museli prikladať viackrát. Nad displejom nechýba ani predná kamera a senzor pre automatickú reguláciu jasu displeja.

Boky Samsungu Galaxy Tab S3 lemujú ovládacie prvky, vrátane tlačidiel pre zapnutie/vypnutie a ovládanie hlasitosti. V našom prípade sme testovali LTE verziu, ktorá disponuje aj vysúvateľným slotom, ktorý ukrýva miesto pre vloženie nanoSIM karty a pamäťovej karty microSD. Zaujímavými sú spodná a vrchná hrana, ktoré disponujú až štvoricou reproduktorov, USB C konektorom a 3,5 mm audio jackom. Naľavo Samsung umiestnil dokovací konektor. Ako sme už spomínali, zadná strana je celá pokrytá sklom a situovaný je na nej už iba fotoaparát s duálnym LED bleskom.

Telo Galaxy Tab S3 má hrúbku iba 6 mm, ktorá ho radí medzi najtenšie tablety na svete. Rozmery zariadenia sú 237,3 x 169 x 6 mm, pričom hmotnosť sa zastavila na 434 gramoch. Vďaka pomerne nízkej hmotnosti je tablet komfortný aj pri používaní jednou rukou. Uvítali by sme však, keby Samsung pri zadnej strane použil plynulejší prechod v podobe 2,5D ochranného skla.

Ku konštrukčnému spracovaniu inak nemáme žiadne výhrady. Samsung Galaxy Tab S3 je opäť precízne skonštruovaný a okrem použitia skla na zadnej strane, ktoré je náchylnejšie na poškodenie a zachytávanie nečistôt, mu vlastne nemáme čo vytknúť. Vlastne, jedna vec by tu aj bola. Vzhľadom na hrúbku zariadenia, sa už v tele nenašlo miesto pre stylus. Ten ale môžete k tabletu pripnúť na zadnej strane, ktorá je v pravom a ľavom hornom rohu magnetická. Využijete to najmä vtedy, keď sa s tabletom presúvate alebo nechcete pero pokladať na stôl.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

21.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • PeterR

  Sorry ,ale máte chybičku „Výkon a multomediá”.

 • Samsung by sa mohol ešte trochu viac propagovať…Dnes som bol na IT EXPO v Košiciach a okrem Sony a Asusu tam nemal nikto stánok s mobilmi…Mohli tam kľudne ukázať Galaxy Tab S3 a ešte aj S7, S7 edge napríklad… A LG tiež mohlo ukázať novinku G6…Aspoň som videl a obzrel si aj Zenfone 3 deluxe a XZ Premium, XZ a ostatné…a môžem za seba povedať, že vidieť Xz Premium a XZ naživo je úplne iné kafe ako na obrázkoch z netu….a tak isto aj Zenfone 3 Del…..

 • Pebo

  Tieto formáty 4:3 mi nesedia pri tabletoch. Vlastne aj celkovo – či už ide o smartfón, monitor, televízor, notebook, príp. aj prenosnú hernú konzolu – vždy je lepší pomer strán displeja 16:9, 16:10… To vyčítam aj Asusu teda niektorým jeho tabletom. Na takom tablete s 2K sa predsa pri niektorých príležitostiach (cesta vlakom, dovolenka…) dajú aj skvelo pozerať filmy. Za tie prachy si hádam nekúpim tablet len na net či čítanie. Napokon na net a čítanie je vhodný aj 16:9/10 (plus aj na filmy). Hoci veľký tablet už mám a najbližšie 2 roky zrejme iný potrebovať nebudem :-)

 • ja

  Katastrofa c. 1 – Cele sklenene – takze si tam aj tak kazdy da gelovy obal aby sa to nesmykalo.
  Nevie niekto ci samsung opat odstranil z androidu podporu MultiUser – Viacerych uzivatelov?
  Ak ano potom je to katastrofa c. 2

 • Andrej

  Za toto by som nikdy nedal 800 eur dizajn s6 celé sklo na zadu odkedy robí Samsung 9,7 tablety vo formáte 4.3 tak som s nimi skončil ten formát je otras musel som prejsť na Lenovo lebo to má aspoň stále 10.1 tablety v rozlišení 16:9 mal som tab s2 4.3 už nikdy viac fuj otras a grc hnusná splacnuta kocka na ktorej sa ani filmy nedajú sledovať

 • Peto Sizou Samal

  Iba mne to tak ukazuje alebo naozaj v sekcii záverečné hodnotenie žiadne záverečné hodnotenie nieje? Inak Samsung som si za posledné obdobie obľúbil, ale v tomto prípade to s cenou trochu prestrelili a nemyslím si že budú mať vo svete tabletov taky úspech, hlavne keď sú tablety na úpadku

+