MojAndroid

Minuloročný rad smartfónov Moto E zožal veľký úspech aj vďaka svojej nízkej cene. Vedúci lenova sa ale domnievajú, že ešte lacnejšie smartfóny budú obľúbenejšie medzi používateľmi. Preto sa firma rozhodla predstaviť nový rad Moto C a my si vďaka známemu leaksterovi OnLeaks v spolupráci s Android Authority môžeme pozrieť uniknuté rendery a 360° videá zariadení Moto C a Moto C Plus.

Najprv poďme na špecifikácie. Veľkým plusom je Android Nougat, ktorý bude bežať na obidvoch zariadeniach. Totožná je aj veľkosť displeja, ktorá dosiahla 5 palcov, rozlíšenie však nie je rovnaké – Moto C Plus bude mať displej s HD rozlíšením, zatiaľ čo Moto C len 854×480 px. Novinky zdieľajú aj rovnakého výrobcu čipsetov – MediaTek. V ponuke bude niekoľko variánt s rôznymi procesormi. Lacnejší Moto C príde na trh v 3G a 4G verzii, prvá verzia bude využívať 32-bitový 4-jadrový CPU taktovaný na 1,3 GHz, zatiaľ čo 4G variant dostane 64-bitový 4-jadrový CPU taktovaný na 1,1 GHz. Vybavenejší Moto C Plus bude ponúkať iba 64-bitový CPU s taktom 1,3 GHz.

Moto C príde v dvoch pamäťových konfiguráciách s 8 a 16 GB pamäťou, Moto C Plus ponúkne len 16 GB vnútorné úložisko. Určite nie je žiadnym prekvapením, že obidve zariadenia majú aj slot na microSD karty. Čo sa týka operačnej pamäti, Moto C má 1 GB RAM, zatiaľ čo jeho výkonnejší súrodenec bude osadený 1 alebo 2 GB RAM, záleží od trhu.

Na prednej strane majú všetky verzie 2 Mpx selfie snímač s predným bleskom. Na zadnej strane si v prípade Moto C našiel miesto 5 Mpx fotoaparát (4G verzia má aj autofocus) a fotoaparát Moto C Plus bol povýšený na 8 Mpx. Moto C bude pri živote držať batéria s kapacitou 2350 mAh, ale veľmi nás prekvapila veľkosť batérie Moto C Plus, tá dosiahla až 4000 mAh, čo by mohlo zaručiť aj 2-dňovú výdrž.

Rozmery Moto C sú 143,9 x 72 x 10 mm a Moto C Plus meria 145,5 x 73,5 x 9,1 mm (10,2 mm s vystúpeným fotoaparátom). Na renderoch vyzerajú Moto C (červený) aj Moto C Plus (strieborný) veľmi podobne. Moto C Plus má mierne vystúpený fotoaparát. Obidva smartfóny majú reproduktor umiestnený vzadu a microUSB s 3,5 mm jackom nájdeme na hornej hrane. Navyše smartfóny  majú odnímateľné zadné kryty.

Oba Moto C modely sa budú predávať v zlatej, červenej, čiernej a striebornej farbe. Cena je zatiaľ neznáma, ale s týmito špecifikáciami odhadujeme, že hranicu 100€ tieto zariadenia nepreskočia.

Zdroj: Android Authority

18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+