MojAndroid

Lenovo (dnes už Motorola) v minulosti dostalo druhý dych. Do sveta vypustilo niekoľko úspešných modelov z radov G či Z. Ponúkali čistý Android, aktualizácie operačného systému tak neboli zdržované aktualizáciami nadstavby. Napriek tomu, že už je to vyše roka, Motorola nezabudla ani na modely G5, G5 Plus, G5S a G5S Plus, na ktoré teraz posiela nový Android.

Nie celkom najnovší

Každý, kto aspoň trochu sleduje svet smartfónov vie, že najnovším operačným systémom Android je jeho verzia 9.0 Pie. Aj preto môže byť trochu sklamaním, prečo teraz Motorola dáva modelom piatej generácie z radu G aktualizáciu na Android 8.1 Oreo.

Na jednej strane je to pochopiteľné, pretože G5 a jeho “Plus” verzia sú lacné a staršie zariadenia, ktorým firma nekladie takú dôležitosť. Ak sa už ale snažili priniesť aktualizáciu, ktorá by potešila, mohli Oreo pokojne preskočiť.

Čo prinesie Android Oreo?

Hoci najpoužívanejšou verziou operačného systému Android je stále Nougat, aj Oreo dokáže niektorých používateľov potešiť. Stále ponúka nejaké tie vylepšenia oproti staršej verzii. Tak napríklad mnoho vylepšení vrátane nových multitaskingových funkcií.

Takisto pre modely, nové modely prinesie pár efektívnejších ovládacích prvkov na notifikácie a vylepšeného šetriča dát. Ďalej zlepšenie funkcií batérie, nových vylepšení používateľského rozhrania a Bluetooth. Okrem toho tento balíček obsahuje aj bezpečnostné záplaty z júla 2018. Poslednou vecou na zozname je vylepšenie stability.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Motorola Moto G5S Plus dostáva Android 8.1 Oreo | AKTUALIZÁCIA

Náš tip
Motorola moto g6 vs moto g6 Plus: Ktorý sa oplatí viac? | POROVNANIE

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.10.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+