MojAndroid

Motorola Moto G5s Plus je ďalším prírastkom do rodiny zariadení spoločnosti Lenovo. Podobne ako smartfóny z modelovej línie G5, aj G5s Plus prináša zaujímavú výbavu v lákavej cenovke. Tentokrát prináša aj niekoľko zaujímavých inovácií, medzi ktorými nechýba najmä duálny fotoaparát. Novinka však nesklame ani prvotriedným konštrukčným spracovaním či podporou dual SIM.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Kovový elegán

Motorola Moto G5s Plus sa od svojich súrodencov a konkurencie veľmi neodlišuje. Ide totižto o jeden z mnohých smartfónov, ktoré sú vyrobené z kovu. Teší nás, že výrobca ostal verný tradičnej konštrukcii a unibody telu, ktoré je dostatočne pevné a odolné aj voči tvrdšiemu zaobchádzaniu. Povrchová úprava navyše zabezpečuje čiastočnú odolnosť voči tekutinám, resp. proti náhodnému obliatiu či ošpliechaniu vodou. Certifikácie IP66 či IP67 sme sa však v tomto prípade nedočkali, čo je však vzhľadom na cenu zariadenia pochopiteľné.

G5s Plus inak ostáva verný zaužívaným koreňom. Prednú stranu vypĺňa veľký 5,5-palcový displej, ktorý navyše dopĺňa aj predná kamera, snímač odtlačkov prstov či dokonca LED blesk pre fotenie selfie. Boky lemujú ďalšie ovládacie prvky, vrátane tých určených  pre reguláciu hlasitosti a zapnutie telefónu. Na ľavom boku nechýba ani hybridný slot, ktorý slúži pre vloženie buď dvoch nano SIM kariet alebo jednej SIM a pamäťovej karty microSD. Smartfónu, samozrejme, nechýba 3,5 mm audio jack. Čo nás trochu prekvapilo, je absencia USB-C konektoru, ktorý sa čoraz častejšie stáva štandardom aj u lacnejších zariadení. V Moto G5s Plus ale žiaľ chýba. Hlasný reproduktor je iba jeden a umiestnený je hneď vedľa Micro USB konektora.

Nový model série G5 s prívlastkom “s Plus” zaujme najmä duálnym fotoaparátom. Ten je situovaný v pomerne výraznej časti zadnej strany, ktorá vyčnieva nad konštrukciu. Ide o jeden zo spoznávacích znakov, ktorý je príznačný práve pre zariadenia Motorola Moto. Tento malý “ostrovček” okrem šošoviek fotoaparátu ukrýva aj ďalšie senzory ako aj duálny dvojtónový LED blesk. Ďalším indikátorom, že ide o zariadenie značky Motorola je aj logo, ktoré výrobca osadil do malej priehlbiny kúsok pod duálnym fotoaparátom.

Inak ku samotnému vyhotoveniu zariadenia nemáme mať aké pripomienky. Všetko je vyrobené a poskladané veľmi precízne, na čo sme si zvykli aj u predchodcov Moto G5s Plus. Menším mínusom môže byť pre niekoho jedine vyčnievajúci fotoaparát, čo bude ale pre väčšinu používateľov iba kozmetický problém. Niekomu sa môže takýto fotoaparát dokonca aj páčiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

21.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+