MojAndroid

Zdá sa, že po vydarenej prvej generácii inteligentných hodiniek od Motoroly, Moto 360, by sme sa v dohľadnej dobe mohli dočkať aj ich nástupcu. Hoci túto informáciu Motorola ešte oficiálnou cestou nepotvrdila, na ich Instagramovom  a Twitterovom účte sme mohli zhliadnuť, s najväčšou pravdepodobnosťou nechcene, uniknuté video, ktoré poukazovalo práve na akúsi vylepšenú verziu prvej generácie hodiniek. Výzorovo sú pritom takmer totožné s uniknutými fotografiami údajne od šéfa spoločnosti Lenovo, Yanga Yuanqinga, ktoré sme mohli zhliadnuť ešte v marci. Video Motorola takmer okamžite stiahla, šikovní používatelia ale aj za krátky čas dokázali vyzistiť dostatok informácii.

1
Fotografia z marca, ktorá má zachytávať práve druhú generáciu hodiniek Moto 360

Jednou z nich je, že Motorola na svojich nových hodinkách podľa všetkého zmení polohu tlačidla zapnutia. Zatiaľ čo v prvej generácii sa toto tlačidlo nachádzalo v polohe tretej hodiny na ciferníku, v druhom, vylepšenom podeli sa podľa všetkého posunie o čosi vyššie a zastávať bude pozíciu vedľa 2. hodiny. Hodinky tiež ponúknu zrejme nové, vylepšené výstupky pre uchytenie remienka, s ktorými neboli používatelia prvej generácie Moto 360 príliš spokojní.

3
Na obrázku prvá generácia Moto 360

Toto ale nie sú jediné informácie, ktoré na internet o doposiaľ nepotvrdenom projekte Motoroly unikli. Viaceré popredné weby sa zhodujú v tom, že Moto 360 druhej generácie prídu na trh hneď v niekoľkých veľkostiach, pričom tie by sa okrem priemeru ciferníka mali líšiť aj v iných parametroch. Brazílsky Anatel (ekvivalent FCC v USA) tvrdí, že sa dočkáme verzie Moto 360S a Moto 360L, pričom ako už z názvu vyplýva, pôjde o dva modely s rôznou veľkosťou. To by mohol byť jeden z dôkazov o tom, že Motorola chce vyhovieť širšej vrstve zákazníkov. Na veľký ciferník o priemere 46 milimetrov si totiž pri prvej generácii inteligentných hodiniek každý netrúfol a hoci sa výrobca smartfónov snažil hodinky opticky zmenšiť, respektíve zväčšiť rôznymi veľkosťami náramkov, nebolo to práve najšťastnejšie riešenie.

2
Takto by mohli vyzerať hodinky Moto 360 druhej generácie

Čo je ale na tejto informácii najprekvapivejšie je rozhodne fakt, že hodinky 360S a 360L nemajú mať len rôzne veľkosti, ale aj „vnútornosti“. Oba modely ponúknu štandard v podobe konektivity Bluetooth a WiFi, ktoré bude zabezpečovať prístup na internet, ale zatiaľ čo 360S prídu podľa Anatelu s batériou o kapacite 270 mAh, väčší ciferník veľkosti „L“ v sebe ukryje už 375 mAh batériu.

Všetky doteraz uniknuté informácie považujeme za dohady, spoločnosť Motorola sa totiž do dnešného dňa oficiálnou cestou nevyjadrila, či pripravuje aj druhú verziu obľúbených inteligentných hodiniek. Do karát nám ale nahráva fakt, že informácie, ktoré sú dostupné, získali milovníci technologických hračiek práve zo zdrojov, ako sú šéf spoločnosti Lenovo, ktorá vlastní Motorolu, alebo prostredníctvom uniknutého videa, ktoré síce Motorola okamžite stiahla zo svojho účtu na Instagrame i Twitteri, pozorným používateľom ale neuniklo.

Zdroj: Androidauthority, Androidpolice

17.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+