MojAndroid

Každá veľká aktualizácia aplikácie Messenger prinesie množstvo zásadných zmien. Tento update síce nepatrí medzi tie veľké, no aj napriek tomu prinesie jednu zaujímavú funkciu. Práve vďaka nej bude možnosť zamedziť neoprávnenému prístupu k vaším konverzáciám.

Messenger prichádza s integrovaným zámkom aplikácie

Len nedávno predstavil Facebook v Messengeri novú funkciu App Lock. Tá umožní používateľovi uzamknúť aplikáciu Messenger pomocou odtlačku prsta, alebo FaceID. Pridávať tvár či odtlačok do Messengera nieje potrebné, keďže bude využitý ten, ktorý je už zapamätaný v systéme.

messenger applock 2

Zatiaľ iba pre iOS

Funkcia uzamknutia aplikácie je zatiaľ dostupná len pre zariadenia s iOS. V systéme Android ju bude možnosť vidieť až o niekoľko mesiacov. Ak teda vlastníte zariadenie od Apple, skúste nahliadnuť do nastavení súkromia v aplikácii Messenger. Môže sa stať, že sa táto funkcia v nastaveniach už nachádza.

Ak vlastníte zariadenie s Androidom a chcete si aplikáciu zamknúť, odporúčame použiť zámok aplikácie, ktorý je zakomponovaný priamo v nadstavbe. Pre zamykanie aplikácií výrazne neodporúčame aplikácie typu “App Lock” z Obchodu Play.

Plánované sú ešte ďalšie zmeny

Do budúcna sú podľa portálu about.fb.com plánované ešte ďalšie dve zásadné zmeny, ktoré už z aplikácií patriacich Facebooku poznáme. Prvou z nich je možnosť vybrať si, kto vám môže písať, alebo vám zavolať. Táto funkcia je známa napríklad z aplikácie Instagram.

Druhá zmena sa týka fotografií doručených od neznámych kontaktov. Takéto fotografie budú rozmazané a používateľ si sám zvolí, či si chce fotografiu pozrieť alebo nie. Cieľom je chrániť používateľov od nevhodného obsahu a zvýšiť bezpečnosť používateľa. S touto funkciou sa je možnosť stretnúť napríkald v aplikácii WhatsApp alebo Instagram.

Messenger
Messenger
Price: Free
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot
  • Messenger Screenshot

Náš tip
Messenger: Reklamy v aplikácii sa zobrazujú už aj na Slovensku

25.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+