MojAndroid

Možno už niektorí z vás dôverne poznajú naše články, v ktorých sa zaoberáme o rôzne hoaxy, klamstvá či podvody. Zväčša v nich spomíname podvodné stránky na sociálnych sieťach. Tento článok vás má opäť upozorniť na viacerých podvodníkov, ktorí sa vydávajú za spoločnosti zvučných mien, no v skutočnosti ide iba o klamstvá.

Odmena zopár desiatok eur za jediný follow

Prednedávnom sa na Instagrame objavili podvodné stránky niektorých známych obchodov. Sľubujú až priam nereálne odmeny pre svojich prvých sledovateľov. Namiesto toho však nadobudnú stovky až tisícky nových sledovateľov a následne svoju stránku s najväčšou pravdepodobnosťou premenujú. Daný follower nedostane nič, no na druhú stranu našťastie ani o nič nepríde. Zatiaľ.

podvodne stranky na instagrame meme

Podvodné stránky rieši aj polícia

Facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR tvrdí, že podobní predajcovia so značkovým oblečením pozornosť získajú sami o sebe, keď predstavia svoje oficiálne konto. Veľké značky majú pri svojich názvoch na sociálnych sieťach znak overenia (symbol modrej fajky), podľa čoho dokáže používateľ s jednoduchosťou usúdiť, že ide o oficiálne konto.

Po uplynutí dlhšej doby, kedy zabudnete na to, že ste takejto stránke dali follow, môžu byť v najhorších prípadoch organizované falošné súťaže, ktorých výsledkom nebude nič viac, ako zberanie informácií o používateľovi, spolu s údajmi o kreditných kartách. V koncových prípadoch môžu byť obete obrané o peniaze.

Preto vás chceme upozorniť, aby ste takýmto už z počiatku očividným podvodom neverili. Nikto vám predsa za jedno kliknutie na tlačidlo “Sledovať” nedá ani jediné euro, nie to ešte desiatky, alebo miestami až stovky eur.

Odporúčame sa vyhnúť hlavne týmto, na obrázku spomínaným stránkam. Ide o profily hm.slovakia, pullandbearslovakia, adidas_official_slovakia a nikeeslovakia, spolu s tými, uvádzanými v galérií obrázkov pod meme. Pred sledovaním Instagramovej stránky, ktorá napríklad organizuje nejakú súťaž, si dôkladne preverte jej pravosť. Viacerým už však zo začiatku napadne, že takéto výhry za nič sú predsa nereálne.

29.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+