MojAndroid

Ako už niektorí z vás vedia, spoločnosť Google len nedávno spustila beta testovanie ich nového operačného systému Android 11. No a práve v uniknutej digitálnej kópii manuálu zariadení sa našiel zaujímavý detail.

Tým je práve to, že všetky zariadenia, ktoré budú chcieť bežať na Android 11 budú musieť mať viac ako 2 GB RAMinformuje web gsmarena.com.

Všetky modely, ktoré majú len 2 GB alebo menej by mali fungovať na operačnom systéme Android Go. Taktiež zariadenia s 512 MB RAM budú pomaly vyraďované vďaka, ukončeniu podpory GMS.

Spomínaná zmena by mala nastať v Q4 2020, keď už Android 11 bude verejný pre verejnosť a nie len beta testovanie. Dátum sprístupnenia aktualizácie však záleží od výrobcu.

Čo teda v prípade, že moje zariadenie má len 2GB RAM ale príde mi aktualizácia? V tom prípade ide o výnimku, kedy si výrobca myslí, že zariadenie je vhodné pre novú verziu operačného systému. No pred nainštalovaním odporúčame pozrieť sa, či aj na novšej verzii fungujú všetky funkcie rovnako a bez zbytočných obmedzení.

Čo je teda Android Go?

Ide jednoduchšiu a hlavne menšiu verzii operačného systému Android, ktorá nezaťažuje zariadenia až tak, keďže je osekaná skoro v každom aspekte. Funkcie by však mali zostať skoro všetky.

ikony android Go

Dôvodom je práve to, že staršie zariadenia alebo novšie najlacnejšie modely, ktoré nevyhovujú týmto hardvérovým požiadavkám, budú bežať oveľa lepšie na Android Go ako na najnovšej 11. verzii, ktorá by zariadenie zbytočne spomaľovala, prípadne až vytvárala problémy pri bežnom používaní.

O ďalších informáciách o podporovaných zariadeniach vás samozrejme budeme informovať čo najskôr, akonáhle sa dozvieme viac.

24.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+