MojAndroid

Android 11 je následujúcou veľkou aktualizáciou pre náš najobľúbenejší operačný systém, ktorý v dnešnej dobe s extrémnym dôrazom dominuje na mobilných zariadeniach. Po novom vieme, že by mal oficiálne doraziť už 8. septembra.

Dátum uvedenia novej verzie Androidu bol prezradený vo videu

The Verge hlási, že bystré oči z webu Android Police si v istom videu od Google všimli, že spomínaný dátum bol ukázaný na jednej krátkej snímke. Teraz je však video z neznámych dôvodov označené ako súkromné a nikto si ho už nemôže pozrieť.

Daná scéna však vyzerala tak, ako môžete vidieť na obrázku, uvedenom nižšie. Michele Turner, ktorý je hlasom vo videu pre Google taktiež z vlastnými ústami prezradil dátum 8. september, ako moment predstavenia nového operačného systému Android 11, na ktorý sa už všetci nedočkavo tešíme.

android 11 video prezradenie dátumu predstavenia 8. september 2020

Prvá beta verzia Androidu 11 taktiež prezradila, že tej stabilnej sa dočkáme niekedy v priebehu tretej štvrtiny aktuálne prebiehajúceho roka. Vzhľadom na to, že pred rokom sme sa oficiálneho spustenia Androidu 10 dočkali 3. septembra, je celkom logické, že teraz to môže nastať približne v rovnakom období roka.

Náš tip
Huawei sa chystá od 5G odrezať ďalšia významná krajina
Náš tip
Crash Bandicoot prichádza na mobilné telefóny!

Android 11 ponúkne mnohé príjemné novinky

Čo sa týka samotnej pripravovanej verzie mobilného operačného systému, spomenieme, že prinesie hneď niekoľko napredujúcich noviniek. Jednou z nich je aj pokročilejšia správa notifikácií, pochádzajúcich z četovacích aplikácií, známych ako četové hlavičky, respektíve bubliny.

Android 11 vo verzii pre vývojárov.

Práve vďaka nim sa budeme môcť jednoduchým spôsobom vrátiť do rozpísaných četov. Prakticky identické riešenie už dlhé roky využíva appka Messenger od amerického giganta Facebook. Menu napájania tiež bude o poznanie iné.

Namiesto tlačidiel vypínania, reštartovania, zapínania letového či tiesňového režimu, Android 11 ponúkne ešte oveľa viac možností. Patriť tu bude napríklad bezkontaktná platba mobilom prostredníctvom služby Google Pay, či napríklad ovládanie inteligentnej elektroniky v rámci Smart Home.

Smartfón na obrázku: Google Pixel 4

Samozrejme, to rozhodne nie je všetko, na čo sa môžme tešiť. Musíme však povedať, že 8. septembra sa s najväčšou pravdepodobnosťou spustí aktualizácia na Android 11 iba pre smartfóny Google Pixel.

Neskôr sa však s určitosťou pridajú aj ostatní výrobcovia. Je už iba na nich, ako dlho potrvá, kým nadchádzajúcu verziu Androidu, s číselným označením 11 prinesú aj do svojich vlastných modelov.

Náš tip
Akcia: Tieto platené Android hry a aplikácie sú teraz zadarmo
17.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+