MojAndroid

Ešte v decembri vtrhla na pole elektromobilov spoločnosť Lucid Motors, ktorá predstavila prototyp luxusného, no najmä extra rýchleho elektromobilu Lucid Air. Reálna produkcia tohto auta však začne až v roku 2019 a kalifornský startup Lucid Motors si dovtedy potrebuje z času na čas vyžiadať pozornosť, aby sa naň nezabudlo. Podľa niekoľkých posledných správ to vyzerá na poriadnu raketu. Lucid Motors sa totiž zameriava z veľkej časti na rýchlosť auta. Dokazujú to vylepšenia z januára, apríla a z júla tohto roku.

Náš tip
Ďalšie novinky o elektroautách nájdete na eAutoPortal.sk!

V apríli 2017 spoločnosť odstránila softvérové obmedzenie rýchlosti, aby ukázala, čoho je elektroauto Lucid Air schopné. Dosiahli tak rýchlosť 217 mph (asi 350 km/h). Teraz postúpili inžinieri ešte o čosi ďalej a ručička tachometra tentokrát dosiahla až 235 mph (cca 378 km/h). Mimochodom, extra rýchle elektroauto je známa Tesla Model S P100D, no tá má pre svojich majiteľov softvérové obmedzenie. Na cestách tak dosiahne maximum 155 mph ( cca 250 km/h).

Lucid Motors Air

Treba povedať, že pri skúškach rýchlosti Lucid Air išlo o prototyp, ktorý mal pod kapotou výkon 1000 koní. Do produkcie sa však dostane “len” 400-koňová verzia. Cena elektrického auta má byť 60-tisíc dolárov a dojazd bude 240 míľ (386 km). Už teraz však spoločnosť plánuje predávať i drahšie verzie s dlhším dojazdom (do 643 km).

Lucid Motors Air

Pri rýchlej jazde nám isto v hlave vyskočí otázka – ako rýchlo sa vybije batéria? To presne spoločnosť neudáva, no práve na s batériami to Lucid Motors myslí vážne. Spoločnosť má byť totiž dodávateľ batérií pre elektrické formule v 5. a 6.ročníku šampionátu elektrických formulí Formula E (tento rok prebieha 3.ročník). Lucid Motors tvrdí, že ich batérie majú 2-násobnú výdrž ako tie súčasné.

Lucid Motors Air

Nuž, výrobcovia elektrických áut myslia nie len na “zelenú” jazdu bez emisií, ale aj na extrémnu rýchlosť a šprinty svojich elektroáut. Dokazuje to aj nedávne súperenie medzi Teslou a Faraday Future pri zrýchľovaní z 0 na 100 km.

Zdroj: theverge.com

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

1komentár

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

:-D porovnanie... úplne vybrakovaný odľahčený Lucid vs Tesla ktorá má všetko, typujem že keby takto odľahčili Teslu tak Lucid prekoná...

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+