MojAndroid

Najvýkonnejší model Tesla Model S P100D je znovu o čosi rýchlejší. Vďaka najnovšej OTA aktualizácií dosiahli technici spoločnosti zrýchlenie z 0 na 100 km/h na úrovni 2,389 sekundy. Tým prekonali ambiciózny automobil Faraday Future o 0,001 sekundy. Hoci ide o takmer neexistujúci rozdiel, do celého súboja vstupuje veľké množstvo faktorov.

Super-auto Faraday Future bolo prezentované na konferencii CES 2017 s tým, že ide o elektromobil s najlepším zrýchlením na trhu. To bolo na úrovni 2,39 sekundy, čím automobil mierne prekonal Tesla Model S P100D s Ludicrous módom. Zrýchlenie bolo demonštrované aj na preteku, v ktorom Faraday Future skutočne porazil Model S. Elon Musk ale rýchlo odpovedal aktualizáciou pre najrýchlejší Model S P100D, ktorá znížila čas zrýchlenia takmer na úroveň Faraday Future. Najnovšia aktualizácia posúva hranice auta ešte ďalej a nový mód Ludicrous Plus zvláda zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,389 sekundy.

Okrem toho, Elon Musk si myslí, že auto zvládne potenciálne zrýchlenie na úrovni 2,34 sekundy, a to bez akejkoľvek hardvérovej úpravy. Okrem toho pri porovnávaní treba brať do úvahy, že Faraday na test využil iba koncept auta, ktorý možno nemal vo vnútri množstvo komponentov, ktoré by ho zaťažovali. Na druhej strane, Tesla Model S je stále rýchlejšia iba vďaka softvérovým aktualizáciám. Aj tak bude ale zaujímavé sledovať tento súboj v budúcnosti. Netreba zabudnúť na to, že tieto skutočne fantastické časy dosahujú plne elektrické autá, čo bolo ešte donedávna takmer nepredstaviteľné.

Zdroj: Tesla (YouTube) via engadget

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
20.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+