MojAndroid

Spoločnosť Tesla predstavila vylepšenú verziu automobilu Tesla Model S. Novinka nesie označenie P100D a tak, ako v predchádzajúcich prípadoch, aj tentokrát označenie symbolizuje kapacitu batérie. Tá je zvýšená na úroveň 100 kWh, vďaka čomu dosiahne automobil dojazd až 507 km. Okrem toho bol predstavený aj Model X P100D s dojazdom 465 km.

Náš tip
Autopilot v Tesla Model X pomohol šoférovi bezpečne sa dostať do nemocnice

Okrem dojazdu sa ale zlepšila aj akcelerácia automobilu. Tesla Model S P100D zrýchli z 0 na 100 km/h za neuveriteľných 2,5 sekundy, čím sa vyrovnáva jednému z najrýchlejších bežne vyrábaných automobilov Bugatti Veyron. Prekonáva pritom autá ako Lamborghini Huracan či Prosche 911, no v tomto prípade ide iba o porovnanie zrýchlenia a nie maximálnej rýchlosti. Za tieto vylepšenia si ale aj zaplatíte. Nový Tesla Model S P100D s Ludicrous Mode bude stáť 134 500 USD, čo je zvýšenie o 9 500 USD oproti modelu P90D. Rovnako vybavený Model X P100D bude stáť 135 500.

tesla model s p100d 1

Tesla vyrobí približne 200 kusov týchto automobilov týždenne a hoci ide o skutočne drahý automobil, spoločnosť si od toho sľubuje zvýšenie množstva financií pre urýchlenie výroby Modelu X. Novinka pritom používa rovnaký typ batérie, no od základov bol prepracovaný systém chladenia, vďaka čomu bolo možné dosiahnuť tieto vylepšenia. Najvýkonnejšiu Teslu môžu získať aj súčasní majitelia. Tí si priplatia 20 000 USD v prípade, že už teraz vlastnia model P90D. Tí, čo ho majú objednaní, no ešte nie je vyrobený, môžu v prípade záujmu doplatiť 10 000 USD a stať sa tak majiteľom jedného z najrýchlejších komerčne vyrábaných áut na svete.

Zdroj: Tesla via The Verge

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
24.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+