MojAndroid

Elektromobil Tesla Model X možno zachránil život. Po tom, čo sa objavilo niekoľko vážnych nehôd, v ktorých hrali úlohu aj elektromobily od Tesly, sa tentokrát napínavý príbeh skončil šťastne. Joshua Neally je 37-ročný majiteľ elektromobilu Tesla Model X v americkom štáte Missouri. Počas jazdy ho ale postihla pľúcna embólia a on si uvedomil, že možno nebude schopný dôjsť do nemocnice. Väčšinu cesty tak nechal na autopilota vo svojom aute.

Náš tip
Tesla nenaplnila očakávania a s výrobou znovu zaostala za plánom

tesla-model-x05-1

Ten ho previezol bezpečne vyše 30 kilometrov k najbližšiemu výjazdu z diaľnice do nemocnice a zvyšok cesty už zvládol sám. Ťažko povedať, či to bolo z jeho strany zodpovedné, no je isté, že dôležitú úlohu v tomto scenári zohralo aj auto. Práve schopnosť prenechať rozhodovanie na auto môže niekedy skutočne pomôcť. Vďaka autopilotovi šofér nemusel obmedzovať rýchlosť jazdy na diaľnici a je možné, že niekoľko ušetrených minút mu doslova zachránilo život.

Náš tip
Tesla predstavila lacnejšie SUV Model X 60D

Samozrejme, nebudeme preháňať a tvrdiť, že inak by šofér nemal šancu prežiť a že je auto hrdinom v tomto príbehu, no aj napriek tomu ide o zaujímavý príklad toho, ako môže kontroverzná funkcia v elektromobiloch od Tesly pomôcť aj v takýchto kritických situáciách.

Zdroj: Slate via TechCrunch

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
8.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+