MojAndroid

Počas konferencie CES 2017 sme sa znovu dočkali ďalších detailov o pripravovanom automobile Faraday Future. Ten je poháňaný elektrinou a má obrovský výkon. To sú vlastnosti, ktoré v súčasnosti charakterizujú aj iný populárny automobil – Tesla Model S. Aj vo svojej prezentácii sa výrobca niekoľkokrát chválil vlastnosťami, ktoré majú prekonať luxusný automobil od Tesly. Jednou z nich je aj zrýchlenie, ktoré má byť na úrovni 2,39 s z 0 na 100 km/h. Elon Musk teraz naznačil, že Model S P100D by mohol toto zrýchlenie zvládnuť na ešte vyššej úrovni.

Automobily Tesla Model S P100D pritom získali OTA Aktualizáciu hneď po predstavení detailov o modelu Faraday Future a ich zrýchlenie sa dostalo na úroveň 2,4 sekundy. Pre niekoho sa to môže zdať rovnaké ako v prípade super-auta Faraday Future, no najväčší fanjšmekri si dajú pozor na každú desatinu sekundy. Práve pre nich chystá Elon Musk ďalší update, ktorý by podľa prvých testov mohol priniesť zrýchlenie na úrovni až 2,34 sekundy. To je už vo svete super-športových áut skutočne skvelé. Samozrejme, Tesla musí ešte spraviť ďalšie testy, aby bolo isté, že aktivácia takéhoto výkonu je bezpečná. Ak by sa to ale overilo, majitelia najvýkonnejšej verzie automobilU Tesla Model S sa majú na čo tešiť.

Zdroj: Elon Musk (Twitter) via TechCrunch

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
13.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+