MojAndroid

Nová spoločnosť Lucid Motors predstavila svoj prvý luxusný sedan, ktorý nesie názov Air a cenovku 100 tisíc dolárov. Výrabať sa má začať už v roku 2018 v továrni postavenej v Arizone.

Nový hráč na poli elektromobilov sa môže pochváliť nielen extravagantným dizajnom, ale aj veľkou batériou. Základný model totiž ponúka 100 kWh batériu, čo má v portfóliu Tesly len najvyšší model. Lucid má však v pláne vyrábať aj variant, pri ktorom kapacita dosiahne až 130 kWh. Vďaka veľkej batérii môže mať potom toto auto dojazd až 400 míľ, resp. 640 kilometrov.

Lucid Motors Air

Výrobca ďalej tvrdí, že elektromobil naplní potreby každého šoféra, ktorý vyhľadáva luxus, športový vzhľad a  dojazd v jednom. Čo sa týka motorov, tak každý má výkon 600 koní. Hnacia jednotka bola spolu s HVAC a systémom odpruženia integrovaná v prednej časti vozidla, pričom rovnaké vybavenie dostali aj zadné kolesá.

Kombinácia všetkých motorov dokáže zo seba vydať výkon až 1000 koní a zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne automobil len za 2,5 sekundy. Air je vybavený aj zariadeniami, ktoré umožňujú autonómnu jazdu, avšak táto bude dostupná až po uvedení do predaja pomocou OTA aktualizácie. Lucid Motors Air ponúka nespočetné množstvo funkcií, o ktorých ešte ani nevieme. Za zmienku stojí aj hlasový asistent podobný Amazon Echo alebo Siri v iPhone.

Lucid Motors Air

Nový elektromobil však vzhľadom na vysokú cenovku nebude určený pre každého. Dať 100-tisíc za auto si dnes predsa len môže dovoliť len málokto. Našťastie, aj tu výrobca ale plánuje predstaviť lacnejší variant, ktorého cenovka je síce stále vysoká, no v porovnaní vlajkovým modelom takmer polovičná – $65 000.

Zdroj: Engadget

MojAndroid.sk spustil nový portál o elektromobiloch a hybridoch – www.eAutoPortal.sk
22.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+