MojAndroid

LG dodržiava to, čo sľubuje. Nové smartfóny od tohto výrobcu už neuvidíme, no o tie aktuálne sa stará. Po modeloch Wing a V60 ThinQ prichádza na rad aj LG Velvet, ktorý v týchto dňoch dostáva aktualizáciu na Android 13. A to aj na Slovensku. Za čitateľský tip ďakujeme.

LG Velvet bol predstavený v roku 2020 s operačným systémom Android 10, takže toto je jeho v poradí tretia aktualizácia, zároveň aj posledná. Ide o dizajnovo atraktívny model, ktorý v čase predstavenia patril do strednej triedy.

Predchádzajúce časti článku:

Spomínaná aktualizácia na Android 13 má veľkosť 1434,95 MB a už teraz je k dispozícii aj na Slovensku.

LG Wing dostáva aktualizáciu na Android 13

Jeden z najoriginálnejších Android smartfónov posledných rokov LG Wing dostáva svoju pravdepodobne poslednú systémovú aktualizáciu. Podľa portálu PhoneArena v rámci nej získa systém Android 13 a niekoľko ďalších vylepšení.

Android 13 by mal byť prispôsobený pre duálne displeje LG Wing

LG Wing prišiel na trh v roku 2020 ako jeden z posledných smartfónov spoločnosti LG, ktorá s ich výrobou o niekoľko mesiacov skončila. Je výnimočný dvojicou displejov prepojených otočným mechanizmom. Pod primárnym displejom je totiž sekundárny displej, ktorý sa môže posunúť doľava. Tým sa primárny displej presunie na šírku so štvorcovým sekundárnym displejom pod ním a pripomína krídla.

LG Wing Android 11
LG Wing | Zdroj: LG

Nová aktualizácia myslí aj na túto výnimočnosť, takže je pre ňu systém Android 13 prispôsobený a prináša aj pár ďalších vylepšení:

  • Ikony skratiek ovládania zariadenia sa teraz môžu zobrazovať na uzamknutej obrazovke
  • Pridané funkcie náhľadu, zdieľania a úpravy textu pre skopírovaný text alebo obrázky.
  • Aplikácie, ktoré sú aktívne, môžete skontrolovať a zastaviť v notifikačnej lište.
  • Funkcia viacerých okien (multi-windows) bola zjednodušená.
  • Boli vylepšené funkcie ovládačov hudby a videa zobrazené v notifikačnej lište .
  • Pridaná funkcia nastavenia povolenia upozornení pre každú aplikáciu.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v Nastaveniach. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Zároveň  odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizuje aj konkurencia

Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. Tento týždeň bol aktualizovaný tri roky starý vlajkový model Xiaomi Mi 10 na systém Android 13 a MUI 14. Spoločnosť Huawei zase aktualizoval vlajkový model Huawei P40 Pro. V hre sú aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus s ich nadstavbou OxygenOS 13.

LG V60 ThinQ dostáva aktualizáciu na Android 13

27.3.2023

Zatiaľ čo ostatní výrobcovia medzi sebou súperia, kto prinesie aktualizácie čo najskôr, LG je v úzadí. Najmä z dôvodu, že spoločnosť s výrobou smartfónov oficiálne skončila. Nechala sa však počuť, že softvérová podpora jej modelov bude ešte nejakú dobu trvať. A je to naozaj pravda, pretože v týchto dňoch dostáva aktualizáciu na najnovší Android 13 smartfón LG V60 ThinQ. Na tému upozornil portál Android Authority.

LG V60 ThinQ dostáva aktualizáciu na Android 13

Podľa najnovších informácií je aktualizácia dostupná v USA a odtiaľ by sa mala rozšíriť aj do ďalších krajín, vrátane Slovenska. Takže ak patríte medzi šťastných používateľov LG smartfónov, aktualizácii sa rozhodne potešíte.

Mohlo by vás zaujímať:

LG V60 ThinQ prišiel na trh v marci 2020 s operačným systémom Android 10, takže toto je už v poradí tretia veľká aktualizácia systému. Na spoločnosť, ktorá už telefóny nevyrába, celkom slušná bilancia. Veľkosť aktualizácie je 1,18 GB a okrem najnovšieho operačného systému prináša aj aktualizáciu zabezpečenia, avšak zdroj konkrétnu verziu bezpečnostnej záplaty neuvádza.

LG pri predstavení modelu V60 ThinQ sľúbilo, že dostane 3 veľké aktualizácie, čo týmto krokom aj splnilo. Neočakávame už, že v budúcnosti príde nejaká ďalšia aktualizácia operačného systému Android na novšiu verziu.

Aktualizuje aj konkurencia

Medzi najaktívnejších výrobcov, ktorí aktualizujú svoje smartfóny na operačný systém Android 13 a nové nadstavby, stále patrí Samsung. Ten pracuje na aktualizácii na nadstavbu One UI 5.1. Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. V hre sú aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus s ich nadstavbou OxygenOS 13.

Náš tip
Mnohé populárne smartfóny sú ohrozené, obsahujú nebezpečnú zraniteľnosť. Náprava je už za rohom
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+