MojAndroid

LG a Audi na výstave CES 2015 predstavili nové inteligentné hodinky, ktoré spravili poriadny rozruch. Hoci ide ešte len o prototyp, dokázal s automobilom Audi robiť vraj neuveriteľné veci. Zaujímavosťou však bol aj fakt, že hodinky neobsahujú OS Android Wear, ale ide o verziu Open webOS od LG (WebOS vznikol ešte v roku 2009 pod taktovkou spoločnosti Palm). Tieto hodinky, ktoré ešte nemajú oficiálne meno, sú prvým náznakom toho, ako by mal tento softvér fungovať. Vo vnútri sa zatiaľ má nachádzať Snapdragon 400.

lg_audi_watch_webos lg-audi_watch_webos

Okrem toho, že hodinky obsahujú dotykovú plochu, sa tu nachádzajú aj tri tlačidlá. Stredné vám po stlačení zobrazí zoznam aplikácií, ktoré sú štylizované podobne ako používateľské rozhranie LG smartfónov. Nachádzajú sa tu Správy, Hudba, Kalendár, Email, ale aj „LG Heath W“.

A čo s tým Audi? Nuž, tieto hodinky by mali byť exkluzívnou spoluprácou LG a Audi, takže sa očakávajú viaceré spoločné appky, ktoré zaistia vzájomnú kooperáciu a umožnia ovládať rôzne súčasti automobilu i na diaľku. Zaujímavosťou napríklad je, že Audi sa bude dať odomknúť pomocou NFC. O hodinkách budeme určite ešte veľa počuť, akonáhle sa dozvieme bližšie informácie, budeme vás informovať.

Zdroj: androidcentral.com + titulné foto theverge.com 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+