MojAndroid

LG predstavila zatiaľ dva modely inteligentných hodiniek, pričom zakaždým šlo o zariadenie s novým systémom Android Wear. Najnovšie uniknuté informácie naznačujú, že kórejský výrobca sa rozhliada aj po ďalších platformách, keď na svojich serveroch hľadala spoločnosť vývojárov pre platformu webOS a aplikácie určené práve pre inteligentné hodinky. Stránka sa na internete objavila iba na moment, no s najväčšou pravdepodobnosťou nešlo iba o náhodu.

webOS-LG

Tieto obrázky neprezrádzajú veľa ďalších informácií, iba potvrdzujú úmysly spoločnosti vytvoriť inteligentné hodinky so systémom, ktorý nebude obmedzovaný nariadeniami Google. To je jedným z najväčších problémov súčasného trhu s inteligentnými hodinkami, pričom najviac sa od Google snaží odpútať Samsung. Ten má na konte už niekoľko inteligentných hodiniek a náramkov, pričom väčšina z nich funguje s vlastným systémom Tizen. Aj spoločnosť LG ale ukázala, že nie je závislá na produktoch internetového giganta, keď predstavila systém pre televízie s formou webOS miesto nového systému Android TV. Zdá sa, že podobným smerom sa výrobca vyberie aj pri tvorbe ďalších inteligentných hodiniek.

Stránka na serveroch LG naznačovala, že viac informácií sa dozvieme čoskoro. Zatiaľ nie je jasné, kedy to bude, no spoločnosť to zrejme s hodinkami s webOS myslí skutočne vážne. Okrem menšej závislosti od Google by takýto produkt možno priniesol určitú zmenu na trh s inteligentnými hodinkami, kde väčšina modelov vyzerá veľmi podobne a ponúkajú takmer navlas rovnakú funkcionalitu. Uvidíme, ako si LG poradí s novou výzvou a kedy nové hodinky predstaví.

Zdroj: The Verge via Phandroid

3.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+