MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť LG zaknihovala v Q3 2014 rekordné hospodárske výsledky. V uplynulom štvrťroku predal výrobca 16,8 milióna kusov smartfónov, čo je nárast neuveriteľných 39% oproti rovnakému obdobiu minulého roku a skvelých 16% oproti predchádzajúcemu kvartálu tohto roku. Mobilná divízia spoločnosti zaznamenala obrat 4,14 miliardy USD a operatívny zisk vo výške 163 miliónov USD. Ide o najvyššie čísla od roku 2009 a spoločnosť očakáva pozitívny trend aj v ďalšom období.

Náš tip
Xiaomi rastie raketovým tempom, je tretí vo výrobe smartfónov

Recenzia LG G3 1

O rekordné výsledky spoločnosti sa bez pochýb postarala najmä vlajková loď LG G3. Tá si fanúšikov získala ihneď po predstavení nádherným QHD displejom, kompaktným telom či vylepšeným fotoaparátom. Spoločnosť ale od predstavenia svojej vlajkovej lode uviedla na trh aj niekoľko ďalších smartfónov z línie G, ale nezabudla ani na dostupnejšie smartfóny línie L či F. Celkovo sa snaží spoločnosť vyhovieť čo najväčšiemu počtu užívateľov a zdá sa, že sa to aj konečne podarilo. Spoločnosť sa pritom spolieha na vlastné nápady a inovácie, medzi ktoré patrí aj umiestnenie ovládacích tlačidiel na zadnú stranu zariadenia. Spoločnosť nedávno predstavila aj vlastný osemjadrový procesor NUCLUN, ktorý osadila v smartfóne LG G3 Screen. Aj toto sú novinky, ktoré sa podpisujú pod pozitívne výsledky a budeme naďalej sledovať, ako sa kórejskému výrobcovi bude dariť počas predvianočných nákupov.

Zdroj: LG via PhoneArena

29.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+