MojAndroid

Júl je mesiacom, kedy by mala spoločnosť Samsung usporiadať svoju tradičnú tlačovú konferenciu Samsung Unpacked. Hlavným bodom jej programu bude predstavenie novej generácie skladacích smartfónov a série smart hodiniek Galaxy Watch7.  Podľa portálu GSMArena si však predstavenie minimálne jedného zo skladacích modelov série Galaxy Z Fold6 necháva juhokórejský výrobca na koniec roku.

Dva nové skladacie modely

Už nejakú dobu sa špekuluje, že spolu so základným modelom Samsung Galaxy Z Fold6 by mala byť predstavená aj dvojica Galaxy Z Fold6 Ultra a Galaxy Z Fold 6 Slim. Prvý menovaný má byť prémiovým modelom, ktorý oproti základnému modelu pravdepodobne ponúkne rovnakú konfiguráciu fotoaparátu ako Samsung Galaxy S24 Ultra.

Samsung Galaxy Z Fold5
Minuloročná generácia Samsung Galaxy Z Fold5

Druhý menovaný bude (ako názov napovedá) tenšou verziou základného modelu. A ako dosiahne Samsung tenšie telo? Bohužiaľ tým, že na displeji neintegruje digitizér, ktorý je určený pre rozpoznávanie pera S Pen. Ide pritom o prémiovú funkciu, čo môže naznačovať, že model Galaxy Z Fold6 Slim by mohol byť tým, o ktorom sa hovorí ako lacnejšom zo série.

Galaxy Z Fold6 Slim až koncom roka?

V poslednom čase sa začali objavovať špekulácie, že minimálne jeden z nových modelov série by mal byť predstavený až koncom roka. Podľa príspevku na sociálnej sieti X (pôvodne Twitter) od CEO spoločnosti DSCC Rosa Younga by ním mal byť práve Samsung Galaxy Z Fold6 Slim.

Tweet Rosa Younga
Príspevok Rossa Younga na sociálnej sieti X | Zdroj: X.com

Nie je však vylúčené, že sa to bude týkať aj prémiového modelu Galaxy Z Fold6 Ultra. Podľa Younga sa predstavenie uskutoční v poslednom štvrťroku tesne pred koncom roku. Predaj by mal byť zahájený začiatkom roka v čase predstavenia série Samsung Galaxy S25. Cena tenšieho modelu Z Fold6 by však mala byť podľa Younga rovnaká ako v prípade základného modelu.

Náš tip
Google spúšťa na Slovensku službu, ktorá pomôže nájsť aj vypnuté zariadenie

 

27.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+