MojAndroid

Xiaomi sa v 3Q 2014 stal tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete. Predbehol tak LG aj Lenovo, ktoré sa spoločne bijú o tretie miesto. Jednotkou ostáva Samsung a Apple. Domovský trh Xiaomi je pritom jedným z najväčších na svete, pričom práve tu spoločnosť naberá najviac na popularite. V 3Q predal Xiaomi viac ako 19 miliónov smartfónov, čo je v porovnaní s predchádzajúcim obdobím približne o 4 milióny viac. Len za celý minulý rok ich pritom bolo len 18,7 miliónov, v prvom kvartáli 2014 už 11 miliónov. Xiaomi teda rastie skutočne raketovým tempom.

Xiaomi na trhu pôsobí 4 roky, no počas tohto obdobia sa mu podarilo nabrať poriadnu trakciu a vo svojej domovskej krajine je tiež nazývaný ako Apple Číny. Hlavným hnacím motorom je samozrejme Čína, kde Xiaomi predáva väčšinu svojich smartfónov. V druhom kvartáli predstavoval ich predaj z celkového počtu 15,1 milióna až 14,6 miliónov kusov. Spoločnosť však expanduje aj na ďalšie trhy, vrátane Singapuru, Honk Kongu a Indie.

Čínsky výrobca to však nebude mať vôbec jednoduché. Lenovo len prednedávnom kúpilo Motorolu a začína viac expandovať aj do Európy. V Číne si však chce svoj koláč ukrojiť čoraz viac spoločností, ktoré chcú zaujať rovnako ako Xiaomi. Spomenúť môžeme napríklad OnePlus, Oppo, či Meizu.

Zdroj: chosun.com

28.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+