MojAndroid

Lenovo si tento týždeň pre nás pripravilo skutočne zaujímavé predstavenie. A musíme povedať, že Lenovo Tech Wolrd 2016 skutočne prekonala očakávania. Nie len, že sme sa dočkali noviniek, ktoré sme vôbec nečakali, ale zároveň tu boli predstavené viaceré výdobytky moderných technológií, ktoré by sme zrejme očakávali od niektorého z iných výrobcov.

Náš tip
Všetky novinky z konferencie Lenovo Tech World 2016 na jednom mieste!

Moto Z, Moto Z Force: MotoMods ako modulárny doplnok

Najviac očakávanými novinkami boli zrejme nové smartfóny. Vlajkové lode Moto Z a Moto Z Force naplnili v mnohých smeroch naše očakávania. Ponúkajú super špecifikácie vrátane procesoru Snapdragon 820, 4 GB RAM a 5,5″ QHD displej. Model Moto Z zaujme telom hrubým iba 5,19 mm, kým hlavnou funkciou Moto Z Force je nerozbitný displej, čo je pri takto prémiovo spracovanom modeli skutočne zaujímavá funkcia.

Lenovo Moto Z-1

Okrem toho ale telefóny zaujmú aj ďalšími funkciami. Podporujú totiž modulárne príslušenstvo MotoMods, ktoré rozšíri funkcionalitu samotných telefónov veľmi vkusným spôsobom. Ide totiž o jednoduché kryty, ktoré pridávajú zaujímavé funkcie, ako napríklad stereo reproduktory či miniatúrny video projektor. Okrem toho budú k telefónom k dispozícii aj špeciálne kryty vyrobené z viacerých materiálov a farieb, čím bude možné prispôsobiť si telefóny aj po hardvérovej stránke.

Náš tip
Lenovo odmení vývojárov modulov Moto Mods. Najlepší dostane milión dolárov

Lenovo Moto Z-18

Lenovo Phab2 Pro a Tango: otvára nové možnosti v 3D svete

Okrem toho Lenovo predstavilo prvý komerčne dostupný smartfón projektu Tango Lenovo PHAB2 Pro. To znamená, že obsahuje množstvo dôležitých senzorov a špeciálne upravenú kameru, vďaka ktorým bude smartfón schopný rozoznávať 3D tvary a vytvárať špeciálnu 3D mapu okolia. Google si od tohto projektu veľa sľubuje a práve Lenovo sa javí ako dôležitý partner pri misii dostať tieto zariadenia medzi bežných používateľov. Tabletofón so 6,4″ displejom a hmotnosťou 250 gramov síce nie je najpraktickejší, no jeho funkcie sú skutočne veľmi zaujímavé.

Flexibilný displej Lenovo už pripravuje, prototyp funguje

Tu ale dávka noviniek od čínskej spoločnosti nekončí. Výrobca tu totiž ukázal aj prototypy flexibilného smartfónu CPlus a tabletu Folio, o ktorých sa diskutuje už niekoľko rokov, no až doteraz sme netušili, že na ich vývoji pracuje aj Lenovo. Dočkali sme sa skutočne zaujímavých prototypov, ktorých komerčná výroba by sa mohla začať už v najbližšej dobe. Takéto zariadenia by mohli skutočne pretransformovať spôsob, akým používame smartfóny a tablety a na ich príchod sa už teraz veľmi tešíme.

Aj tenisky môžu byť inteligentné

Keď sme si už mysleli, že si spoločnosť minula všetky svoje esá v zálohe, prišli na rad ešte futuristickejšie novinky. Reálnym produktom sú už inteligentné tenisky, ktoré fungujú ako fitness asistent a budú vám merať všetko okrem srdcového tepu. Následne nám Lenovo ukázalo, ako si predstavuje budúcnosť. Vízia spoločnosti týkajúca sa inteligentnej spoločnosti je naozaj veľmi atraktívna – počnúc tabletom pri vstupných dverách, ktorý po naskenovaní oka používateľa automaticky odomkne dvere a končiac inteligentným zrkadlom v kúpeľni, ktoré zmeria telesné hodnoty a pošle ich doktorovi.

Za pozvanie na konferenciu Lenovo Tech World 2016 ďakujeme spoločnosti Lenovo.

Na článku spolupracoval Michal Chabada

12.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+