MojAndroid

Nové smartfóny spoločnosti Lenovo, Moto Z a Moto Z Force, ponúknu novým majiteľom nielen zaujímavý dizajn a TOP hardvérové špecifikácie, ale aj možnosť rozšírenia funkcionality prostredníctvom modulov. Spoločnosť v rámci tzv. Moto Mods rozšírenia pripravila na začiatok tri moduly, ktoré do týchto smartfónov prinášajú funkcie projektora, externých reproduktorov a záložnej batérie. Lenovo však nechce, aby to pri nich skončilo a počíta s ďalšími rozšíreniami, ktoré majú prísť od výrobcov tretích strán. Aby vývoj modulov podporil, tak poriada súťaž, v ktorej bude ten najlepší odmenený 1 miliónom dolárov.

Náš tip
Moto Z a Z Force: Lenovo povýšilo smartfóny na novú úroveň | Tech World 2016

Nové moduly nemajú byť len jednorázovou záležitosťou tohtoročných vlajkových lodí. Spoločnosť totižto prisľúbila ich podporu aj do budúcnosti. To znamená, že budúce vlajkové lode budú nimi tiež disponovať. Ak si teda raz kúpite modul, tak v najbližších rokoch by mal byť kompatibilný aj s ďalšími zariadeniami výrobcu. Ak máte záujem o vývoj vlastného modulu a chcete sa pokúsiť vyhrať milión dolárov, tak už toto leto si budete môcť zakúpiť Development Kit na stránkach developer.motorola.com. Developerský “balíček” by mal obsahovať  všetky nástroje, ktoré používa aj Lenovo vo svojich laboratóriách.

10.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+