MojAndroid

Spoločnosť Lenovo včera v San Franciscu nesklamala a spolu s novými vlajkovými loďami Moto Z a Moto Z Force predstavila aj modulárne príslušenstvo MotoMods, ktoré sme očakávali a o ktorom sme už pred tým počuli. Hoci Lenovo teraz predstavilo iba niekoľko takýchto prídavných modulov, vďaka otvorenosti tejto platformy by mohli už čoskoro pribudnúť ďalšie od vývojárov tretích strán. Už teraz je ale možné k smartfónom Moto Z príslušenstvo JBL SoundBoost, ktorého názov jasne naznačuje, aké vylepšenia pre telefón prinesie.

Náš tip
VIDEO | Lenovo PHAB2 Pro: Prvý Tango smartfón oficiálne predstavený | Tech World 2016

Lenovo Moto Z-20

Pochopiteľne, pôjde o vylepšenie zvukového výstupu, s čím má Lenovo už skúsenosti a je logické, že ich teraz používa aj pri vývoji nových smartfónov Moto. Kryt ponúka vylepšené stereo reproduktory, ktoré výrazne zlepšia multimediálny zážitok pri používaní telefónu. Vzhľadom na to, že ide o dodatočný kúsok hardvéru, sa zrejme môžeme tešiť na skutočné vylepšenie zvukového výstupu.

JBL SoundBoost 2

Tu ale užitočná funkcionalita tohto kúsku zo série MotoMods nekončí. Kryt by totiž mal pridať telefónu až 10 hodín výdrže, keďže obsahuje vlastnú zabudovanú batériu, z ktorej môže telefón čerpať energiu. Podľa niektorých špekulácií by mala byť kapacita tejto batérie 1 000 mAh, no tento údaj ešte potvrdený nie je. Okrem toho poteší aj zabudovaný stoajn kick-stand na zadnej strane krytu, vďaka čomu je možné telefón postaviť na vodorovnú podložku tak, aby bolo možné bezproblémové sledovanie videí a filmov. Takýto stojan by možno prekážal, ak by bol zabudovaný priamo do telefónu, no takéto riešenie v kryte je veľmi praktické. Ak skombinujeme hlasné stereo reproduktory, pridanú batériu a užitočný stojan, razom dostaneme z Moto Z fantastické multimediálne zariadenie. MotoMod JBL SoundBoost sa ale začne predávať niekedy v lete, no nie je isté, či to platí aj o našom trhu. Rovnako neznáma je aj cena tohto zaujímavé príslušenstva, a tak si na ďalšie informácie budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: PhoneArena

10.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+