MojAndroid

Spoločnosť Lenovo to v týchto dňoch v San Franciscu skutočne rozbalila. Predstavila parádne nové smartfóny Moto Z a Moto Z Force, tablet s technológiami Project Tango a niekoľko ďalších zaujímavých noviniek a technológií. Samozrejme, chýbať nemôžu ani prezentácie zaujímavých konceptov a technológií, ktoré uvidíme v najbližšej dobe, ale aj o niekoľko rokov. Spoločnosť Lenovo teraz v spolupráci so spoločnosťou Vibram predstavila inteligentné tenisky pre bežcov, ktoré slúžia ako inteligentné pripojené zariadenia s takmer všetkými fitness senzormi, na ktoré sme zvyknutí z iných nositeľných zariadení pre športovcov.

Chýba tu iba meranie tepu srdca, no inak sú topánky vybavené všetkým, čo budete pri behaní potrebovať. Topánky rátajú kroky a merajú množstvo spálených kalórií. Ich unikátnou funkciou je, že prostredníctvom nich nemôžete hrať zaujímavé hry. K dispozícii bude napríklad nekonečná behačka, pričom práve tieto inteligentné topánky budú slúžiť ako ovládače. Jednoducho si ich obujete a hru budete ovládať kráčaním. Batéria v topánkach vydrží aspoň 10 dní, čo nie je vôbec zlé.

Hoci možno nejde o absolútnu nutnosť pre väčšinu športovcov, spracovanie je pomerne zaujímavé a v určitých prípadoch môže byť aj originálne. Vieme si predstaviť, že napríklad meranie počtu krokov bude s týmito topánkami presnejšie ako pri inteligentných hodinkách či náramkoch. Popri tom všetkom tenisky nevyzerajú vôbec zle a zároveň nie sú príliš futuristické.

Okrem toho Lenovo predstavilo aj koncepty zariadení s ohybným displejom. Na videu si môžete pozrieť model, ktorého displej je možné prakticky omotať okolo ruky a používať ho ako nositeľné príslušenstvo. Ďalší model má zasa skladací displej a je možné ho používať vo forme smartfónu a po rozložení displeju ide o plnohodnotný tablet s väčším displejom.

Okrem toho Lenovo na videu ukázalo aj to, ako si predstavuje inteligentnú domácnosť v budúcnosti. Zaujímavá ukážka začína rozpoznaním osoby pri vstupe do domu prostredníctvom skenovania oka, pričom pri zhode sa dvere automaticky odomknú. Okrem toho tu Lenovo ukázalo aj inteligentné zrkadlo so skenovaním telesných hodnôt či okuliare s rozšírenou realitou, ktoré v tomto konkrétnom prípade pomohli pri kúpe nového náramku k inteligentným hodinkám. Lenovo tak skutočne má čo robiť, aby tieto ambiciózne vízie naplnilo. Budeme ale držať palce, aby sa to podarilo, pretože niektoré z týchto nápadov sa zdajú byť zrealizovateľné v blízkej dobe, čo by nás určite potešilo.

Zdroj: The Verge, GSM Arena

10.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+