MojAndroid

To, že mobilná divízia Motoroly (známa iba ako “Moto”) patrí pod Lenovo, zrejme nemusíme už nikomu vysvetľovať. Lenovo začalo vo svojej dcérskej mobilnej divízii robiť postupné zmeny a ako sa zdá, bude v tom pokračovať aj naďalej. Najnovšie správy hovoria o tom, že Lenovo premenuje vlajkovú loď spoločnosti Moto z Moto X na Moto Z. Okrem toho na trh pri predstavení uvedie hneď dve verzie tohto smartfónu.

motorola

Nové vlajkové lode by sa mali volať Moto Z Style Moto Z Play, podľa predošlých modelov Moto X Style a X Play, ktorých sme sa dočkali v tomto roku. Písmeno “Z” v nás evokuje najvyššiu radu Lenovo smartfónov, ktoré sa predávali po minulé roky (napr. Vibe Z2 Pro). Nové smartfóny Moto Z majú byť modulárne, pričom lepšie vybaveným by sa mal stať model Moto Z Style s kódovým označením Vector Thin. Moto Z Play dostalo dočasné označenie Vortex.

Moto X Force
Moto X Force

Modulárnosť týchto zariadení majú zaručiť prepracované kryty, ktoré sa budú dať prichytiť na zadnú stranu zariadenia. Konektor s pinmi na pripojenie takýchto krytov sme už videli na uniknutých fotografiách. Modulárne kryty by mali priniesť lepší modul kamery s optickým zoomom, vylepšené stereo reproduktory, či dokonca pikoprojektor na premietanie multimédií na stenu.

Via TheVerge, zdroj: VentureBeat

18.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+