MojAndroid

Kvôli šíriacemu sa koronavírusu prijíma Slovensko potrebné opatrenia. Banky sa rozhodli v tejto ťažkej situácii ponúknuť odloženie splátok úverov, operátori pomáhajú štátu zistiť, z ktorých krajín sa ľudia vrátili.

Koronavírus ale využívajú aj hackeri. Slovákom prichádzajú do schránok e-maily, ktoré zneužívajú obavy verejnosti a snažia sa vylákať peniaze. Pozor si treba dávať aj na falošné SMS správy, ktoré sa snažia vyvolať ešte väčšie obavy.

Prednedávnom rozoslalo Ministerstvo zdravotníctva všetkým obyvateľom SMS správu s odporúčaniami. Teraz sa pridávajú aj jednotliví operátori. Tí apelujú na to, aby ľudia zostali doma a na komunikáciu s nimi radšej využili aplikácie, prípadne všetko vybavili online.

Podľa najnovších informácií môže ísť spolu až o 100 tisíc ľudí, ktorí sa vrátili z Talianska. Mnohí z nich sa správajú nezodpovedne. Primátor Bratislavy, Matúš Vallo, hovorí, že minimálne 8 tisíc Bratislavčanov bolo v Talianku od 27. februára.

Telekom sprístupni TV kanály

Telekom cez víkend 14-15.3.2020 zatvorí všetky predajne na Slovensku. Zákazníkom odporúča riešiť požiadavky priamo na webe www.telekom.sk alebo v Telekom aplikácii. Počas víkendu bude k dispozícii aj technická linka 0800 123 777.

“Milý zákazník, v záujme ochrany zdravia Vás i našich zamestnancov Vám odporúčame namiesto návštevy našej predajne využiť Telekom aplikáciu, web www.telekom.sk alebo nám zavolajte na linku 0800123456. Pomôžeme tak spoločne predísť prípadnému šíreniu vírusu. Ďakujeme.”

Telekom sms koronavirus

Operátor sa tiež rozhodol zákazníkom spríjemniť čas strávený doma a preto sprístupňuje od 13. marca do 13. apríla 2020 všetkým zákazníkom množstvo detských, filmových či lifestylových TV kanálov.

Zákazníci majú k dispzícii Ťuki TV, Duck TV či Nick Jr. Ďalej MTV dance, MTV hits a MTV Rock. Fanúšikovia filmov sa môžu tešiť na FilmBox a FilmBox Premium. Operátor dáva do pozornosti aj exkluzívny dokumentárny kanál BBC Earth.

O2 navyšuje rýchlosť po prečerpaní objemu

O2 tento víkend 14-15.3.2020 zatvorí všetky svoje predajne. Aj tie, ktoré sú mimo nákupných centier.

“Vážený zákazník, ochrana Vášho zdravia aj zdravia našich zamestnancov je pre nás dôležitá. Prijali sme preto opatrenia, ktorými chceme aj my prispieť k zamedzeniu šírenia ochorenia spôsobeného koronavírusom. S vašou požiadavkou nemusíte ísť do O2 predajne.

Pohodlne ju vyriešite aj v aplikácii/zákazníckej zóne Moje O2 na www.o2.sk/mojeO2 alebo na O2 zákazníckej linke. Viete si takto jednoducho skontrolovať spotrebu, zaplatiť faktúru, dobiť kredit a mnoho iného. Vaše O2.”

O2 sms koronavirus“V čase mimoriadnych opatrení proti šíreniu koronavírusu a z nich vyplývajúcej častej práci z domu zvyšujeme s okamžitou platnosťou našim zákazníkom všetkých tarifov programu Internet na doma konektivitu bezplatným a automatickým navýšením rýchlosti až na 5- násobok pôvodnej po prečerpaní objemu dát.

To znamená, že zákazníci môžu surfovať aj naďalej po prečerpaní objemu dát, a to nie rýchlosťou 2 Mbps ako tomu bolo doteraz, ale najbližší mesiac budú môcť pracovať v rýchlosti až 10 Mbps.

Navýšením rýchlosti domáceho internetu po prečerpaní objemu dát na hranicu 10 Mbps zároveň dostatočne chránime zachovanie konektivity pre zákazníkov využívajúcich od nás všetky typy pripojenia. Pre používateľov to znamená prakticky neobmedzený pevný internet pri rýchlosti spĺňajúcej potreby domácnosti, či už na prácu alebo zábavu.”

Orange pridá dáta

Operátor vylepšuje svoju ponuku a Orange pridáva zadarmo SMS a dáta pre aplikácie. Nechýbajú ani hovory zadarmo.

“Vážený zákazník, zdravie je pre nás prioritou. S Vašou požiadavkou nemusíte navštíviť predajňu. Nákup služieb môžete urobiť aj online.

Vážený zákazník, faktúru od Orangeu si môžete pohodlne a detailne prezrieť aj cez Váš smartfón. Stačí kliknúť na www.orange.sk/mobile/su/72Tpy.”

Orange sms koronavirus

Orange tiež reaguje sprístupnením všetkých detských staníc a balíka FilmBox Premium pre všetkých zákazníkov Orange TV bez ďalších poplatkov. Ponuka detských balíčkov je platná od dnes do 31. marca 2020, pričom budú sprístupnené automaticky.

Od dnes do 30. apríla 2020 sprístupňuje Orange aj všetky stanice z prémiového balíka FilmBox Premium. Pre zákazníkov, ktorí majú Orange TV cez optiku, Orange bezplatne sprístupňuje aj stanice Minimax, LaLa TV HD, KI:KA a FilmBox.

Ponuka neplatí len pre tých, ktorí využívajú služby Biznis TV. Ak majú zákazníci Orange TV cez satelit alebo internet, majú oddnes sprístupnené aj stanice Minimax, LaLa TV a FilmBox.

Operátor najnovšie pridal ďalšie TV programy, ktoré je možné sledovať zadarmo. Okrem toho sprístupnil aj výhody vo forme SMS, MMS správ a 10 GB dát zadarmo. Viac v článku Orange pomáha v ťažkej situácii, rozdáva SMS a dáta zadarmo,

4ka radí zostať doma

Aj najmladší slovenský operátor informuje o tom, že je lepšie zostať doma. Robí tak prostredníctvom svojho profilu na Facebooku.

4ka simka eshop

“Rozmýšľaš práve teraz nad kúpou novej SIMky? 🤔 Využi radšej kúpu cez náš e-shop z pohodlia domova a dátuj, koľko len potrebuješ! Stačí pár klikov na https://www.4ka.sk/4ka-sim-karta a doručenie máš úplne zadarmo. 🙂”

Odlož návštevu predajných miest a bezpečne využívaj online služby. 💛

Naši operátori tiež štátu v rámci zákona pomôžu zistiť, odkiaľ sa ľudia vrátili a či zostali v karanténe.

Náš tip
Koronavírus: Ministerstvo zdravotníctva rozposlalo SMS s odporúčaniami
13.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+