MojAndroid

Spoločnosť Google spustila aktualizáciu pre Služby Google Play. Konkrétnejšie nová zmena sa týka spôsobu, akým sa synchronizujú kontakty medzi Android zariadeniami. Uvedená zmena môže spôsobiť zmiznutie vašich predtým synchronizovaných kontaktov. Ako tomu zabrániť? Téme sa venovala stránka Android Central.

Kontakty sa vám môžu jednoducho stratiť. Čo by ste mali urobiť?

Služby Google Play vo verzii 23.20 implementujú nový spôsob synchronizácie kontaktov s vašim smartfónom a pri vypnutej synchronizáciu odstránia všetky vaše kontakty uložené v pamäti zariadenia. Ak ste si synchronizáciu vypli pred touto aktualizáciou, ostali aj naďalej uložené vo vašom mobilom telefóne. Nemusíte sa však obávať, že by ste svoje kontakty nadobro stratili – namiesto toho budú uložené na serveri Google. Nájsť ich môžete napríklad na webovej lokalite kontaktov od Google.

Google Kontakty
Google kontakty | Zdroj: Milan Menšík

V aplikácií kontaktov na vašom smartfóne ich môžete pravdepodobne nájsť tak, že v možnostiach zobrazenia zvolíte ukazovanie listiny uložených telefónnych čísel z vášho Google účtu namiesto pamäti samotného zariadenia či SIM karty. Ak chcete vzniku tejto situácie predísť, prejdite do nastavení do časti určenej na správu účtov v smartfóne. Sem kliknite na váš Google účet a povoľte synchronizáciu kontaktov.

Náš tip
Je kráľom fotografie Samsung Galaxy S23 Ultra alebo iPhone 14 Pro? Takto ste hlasovali!

30.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+