MojAndroid

Google sa okrem výroby smartfónov a tabletov (dobre, ich licencovaniu), začne venovať aj inteligentným hodinkám. Už čoskoro má predstaviť dvojicu vlastných smart hodiniek, ktoré by mali niesť označenie Nexus. Dva modely hodiniek prídu v odlišnýh veľkostiach aj výbave. Jedny budú väčšie a funkčne bohatšie, ponúknu LTE, GPS či snímač srdcového tepu. Tie druhé budú menšie a chýbať im bude aj samostatné pripojenie na internet a GPS. Informoval o tom portál AndroidPolice, ktorý stojí aj za zverejnením exkluzívneho renderu, ktorý podľa ich informácií zachytáva vzhľad pripravovaných Google hodiniek.

nexus-google-hodinky

Hodinky nesú kódové označenie Angelfish a Swordfish, a ich hlavným lákadlom by mala byť integrácia umelej inteligencie v podobe Google Asistenta. Operačným systémom týchto hodiniek by mal byť Android Wear 2.0 a okrem toho by mali ponúknuť aj niekoľko ďalších funkcií, ktoré sme doteraz v inteligentných hodinkách nevideli. Sami sme zvedaví, čo všetko si pre nás Google pripraví. Ako sa vám pozdávajú nové Google Nexus hodinky?

Náš tip
Android Wear hodinky dokážu spustiť aj Windows 7. Na jeho spustenie si však počkáte | VIDEO
14.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+