MojAndroid

Google aktualizuje operačný systém Android Wear a pridáva niekoľko zaujímavých noviniek. Medzi tie najväčšie patrí napríklad nové používateľské prostredie, klávesnica a podpora nezávislých aplikácií. Vo verzii 2.0 bude Android Wear pre vývojárov dostupný skôr, pre bežných spotrebiteľov ho Google sprístupní až na jeseň.

Android Wear 2.0 určite poteší priaznivcov material dizajnu. Ten ovplyvnil nové prostredie operačného systému, ktoré je teraz prehľadnejšie a krajšie. Zmenami prešli aj notifikácie, ktoré sa teraz môžu zobrazovať vo farbách aplikácie. A vítanou novinkou sú aj nové ciferníky, ktoré po novom dokážu zobrazovať dáta z iných aplikácií. Google pre vývojárov sprístupňuje API, ktoré im umožní presne ovládať to, ktoré dáta pre ciferníky sprístupnia. Návrhári ciferníkov si z nich potom môžu vyberať a navrhnúť úplne nový typ grafiky s rozšírenou funkcionalitou.

android-wear-2-0-dev-preview-infografic

Nový Wear poskytuje tiež vylepšenú interakciu so správami. Tie sa teraz po prijatí zobrazia na celej obrazovke tak, aby si používateľ mohol vybrať, čo bude s nimi ďalej robiť alebo mohol s nimi hneď pracovať.  Navyše, po novom už nebude odkázaný len na odpovedanie pomocou hlasu. Google totižto pridáva klávesnicu, pomocou ktorej môžete odpovedať na správy rýchlejšie a diskrétnejšie ako kedykoľvek predtým – k dispozícii je aj rozpoznávanie písaného slova. Dobrou správou je, že Android Wear bude podporovať aj klávesnice tretích strán.

Tu však Google s novinkami nekončí. Na Google I/O predstavil aj samostatne fungujúce aplikácie, ktoré budú fungovať úplne nezávisle od mobilného telefónu. Hodinky s týmto OS tak môžu fungovať úplne samostatne. Novinkou sú tiež vylepšené fitness funkcie. Android Wear 2.0 dokáže vďaka novému Fit Platform Activity Recognition API automaticky rozpoznať vykonávanú aktivitu a spustiť vhodnú aplikáciu, ktorá ju zaznamená.

Zdá sa teda, že od jesene sa majitelia alebo záujemcovia o inteligentné hodinky majú na čo tešiť.

Zdroj: techcrunch

 

18.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+