MojAndroid

Hodinky s Androidom Wear sa aj vďaka svojmu pomerne výkonnému hardvéru ukázali ako veľmi schopné. Nielenže dokážu plynulo pracovať s týmto operačným systémom, ale poradia si aj s úlohami a aplikáciami, pre ktoré pôvodne neboli vôbec navrhnuté. Presvedčili sme sa o tom napríklad pri hodinkách Samsung Gear Live, ktoré dokázali spustiť Windows 95, či pri LG G Watch, kde sa vývojárom podarilo spustiť počítačovú hru Counter Strike. Dnes ale prichádzajú s ďalším husárskym kúskom. Na hodinkách s Androidom Wear sa im totižto podarilo úspešne spustiť Windows 7!

Samozrejme, takýto port iného operačného systému na hodinkách s nie príliš výkonným hardvérom, si zobral svoju daň. Windows 7 sa spúšta až neuveriteľné 3 hodiny a keď už konečne nabehne, tak interakcia s používateľským prostredím nie je práve najplynulejšia. Každopádne, od vývojárov ide o zaujímavý počin, ktorý len dokazuje univerzálnosť a široké možnosti platformy. Nahranie Windowsu 7 do hodiniek nie je pritom pre skúsenejších používateľov vôbec zložité. Stačí postupovať podľa nasledovných krokov, ktoré prakticky znázorňuje aj video.

  • Rozbaľte zozipovaný balík ADB.zip, ktorý stiahnete z tohto odkazu.
  • Spustite ADB na svojom PC
  • V termináli zadajte nasledovné príkazy (z adresára, do ktorého ste rozbalili ADB.zip):
    • adb install Bochs2_5_1.apk
    • adb push SDL/sdcard/SDL
  • Spustite aplikáciu Bochs na svojich hodinkách a čakajte (developer odporúča v nastaveniach pre vývojárov vypnúť režim spánku a zmenu orientácie hodiniek). Ako na to môžete vidieť aj vo videu.

 

11.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+