MojAndroid

Spoľahlivý zdroj pre portál androidpolice potvrdil, že Google pripravuje dvojicu Android Wear zariadení, ktoré pravdepodobne ponesú označenie Nexus. Dva modely hodiniek prídu v odlišnýh veľkostiach aj výbave. Jedny budú väčšie a funkčne bohatšie, ponúknu konektivitu LTE, GPS či snímač srdcového tepu. Tie druhé budú menšie, no nebudú sa už vedieť pripojiť do mobilnej siete a chýbať im bude aj GPS.

Obidva modely hodiniek budú mať kruhový dizajn, a to bez vzhľadu “prepichnutej” pneumatiky, ktorý poznáme z hodiniek spoločnosti Motorola. Väčšie z nich ponesú kódové označenie Angelfish. Tie majú byť po konštrukčnej aj dizajnovej stránke akýmsi spojením hodiniek Moto 360 a LG Urbane druhej generácie. Majú mať skôr športovejší charakter a disponovať budú aj dvojicu tlačidiel, ktoré budú umiestnené po stranách hlavnej korunky situovanej v strede napravo. Aké budú ich funkcie zatiaľ nevieme.

Hodinky Angelfish sú hrubé 14mm a v priemere merajú 43,5 mm. Prísť by mali v matnej čiernej farbe a pravdepodobne aj  v klasickej striebornej. A ako sme už spomínali aj v úvode, budú vybavené GPS modulom podporou 4G sietí a senzorom pre meranie srdcového tepu, čo z nich bude robiť skutočne samostatne fungujúce Android Wear hodinky, nezávislé od pripojenia k mobilu.

Náš tip
Android Wear 2.0 prináša klávesnicu, samostatné aplikácie, nové UI a ďalšie novinky | Google I/O 2016

Druhé menšie hodinky nesú kódové označenie Swordfish. Tie sa majú podobať na zariadenie Pebble Time Round s tým rozdielom, že nebudú mať tak veľký rám okolo displeja. Swordfish budú mať iba jedno tlačidlo, resp. korunku, ktoré má byť svojim spracovaním podobné tomu z Apple Watch. Rozmery menšieho modelu dosahujú v hrúbke maximálne 10,8 mm, pričom priemer hodiniek je 42 mm. No a na rozdiel od väčších hodiniek Angelfish, budú mať vymeniteľné remienky.

Obidvoje hodinky ponúknu vo svojom základe nového Google Asistenta, presné detaily o spôsobe jeho použitia na hodinkách však nie sú známe. Je tiež možné, že Nexus séria hodiniek dostane exkluzívne funkcie, ktoré na iných Android Wear hodinkách nebudú dostupné. Viac podrobností sa však dozvieme dúfame už čoskoro.

7.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+