MojAndroid

Google na developerskej konferencii Google I/O 2016 predstavuje svoje novinky a medzi nimi aj vylepšeného hlasového asistenta. Ten oproti svojmu predchodcovi Google Now prináša výrazne vylepšenia v tom, ako s hlasovým asistentom dnes komunikujeme. Google dal veľa úsilia do vývoja systému, ktorý umožní prirodzenú dvojcestnú konverzáciu. Google asistent tak rozumie kontextu viet a dáva používateľovi väčšiu slobodu v tom, čo môže povedať.

Približne 20% všetkých dotazov na Google prichádzajú vo forme hlasu, a práve nový asistent má pomôcť používateľom vyhľadať a zariadiť si veci jednoduchým a prirodzeným spôsobom – rozhovorom. Ak sa teda spýtate, “Kde sa nachádza Taj Mahal?”, a následne položíte otázku “Ako je starý?”, Google bude rozumieť kontextu a na vaše otázky odpovie správne. Rovnako môže fungovať aj nákup lístkov do kina. Jednoduchou otázkou, “Čo dnes hrajú v kine?”, vám Google ponúkne rôzne alternatívy. Pomocou hlasu môžete následne zadať požiadavku, aby zobrazil len filmy vhodné pre deti a následne si kúpiť lístky.

Google asistent nebude dostupný len v smartfónoch, ale aj v nositeľných zariadeniach, v autách, v domácnostiach a v počítačoch. Google sa takýmto spôsobom dostane do väčšiny zariadení, ktoré dnes používame a môže uľahčiť množstvo úkonov, ktoré by sme inak museli pracne zadávať do mobilných zariadení alebo na počítačoch. Kedy Google nového asistenta sprístupní zatiaľ nie je jasné, mohlo by to však byť už čoskoro.

 

18.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+