MojAndroid

Sociálna sieť Instagram pre zdieľanie fotografií vo svojej popularite prekonáva aj sociálnu sieť materskej spoločnosti Facebook. Zároveň sa stala aj veľmi ceneným nástrojom marketingu a pre veľa jej používateľov (influencerov) je zdrojom príjmov.

Pre tie najväčšie celebrity ako je napríklad Cristiano Ronaldo, je príjem z Instagramu väčší než jeho oficiálny plat. Čím viac sledovateľov a lajkov na fotografiách máš, tým viac zarábaš. Instagram sa ale tento týždeň rozhodol k radikálnemu kroku a zrušiť zobrazovanie počtu lajkov druhým osobám. Od dnešného dňa aj na Slovensku.

Instagram lajky mojelektromobil

Zmena sa nemusí prejaviť okamžite vo všetkých prípadoch

Zmena by sa mala slovenským používateľom objaviť po aktualizácii mobilnej aplikácie Instagram pre platforme Android a iOS. Miesto klasického počítadla sa ľudom zobrazí pri prezeraní cudzieho profilu len informácia o tom, že sa to páči viacerým používateľom, avšak číslo tam nie je. Majiteľ Instagram účtu samozrejme počet lajkov pri svojich fotografiách uvidí. V prípade webovej verzie a desktopovej aplikácie Instagramu zatiaľ k zmene nedošlo. Zároveň sa zmena ešte nemusí týkať niektorých účtov. Príkladom je Instagram účet MôjAndroid.sk a Môjelektromobil.sk.

Aký je dôvod odstránenia lajkov?

Instagram začal túto novinku testovať už na jar. Pokiaľ sa pýtate, aký mal na to dôvod, tak to bola starosť o psychický stav svojich používateľov. Niektorí z nich sú totiž do tejto sociálnej siete ponorení natoľko, že ich už zaujíma len to, koľko lajkov dostali ich fotografie či predbiehanie sa pred konkurentov. Ako dôsledok sa u nich objavuje stres a tým aj problémy v bežnom živote. Služba sa tak snaží o niečo podobné, ako sa snaží spoločnosť Google s funkciou Digitálnej rovnováhy (Digital Wellbeing) v systéme Android.

Náš tip
Mladík sa vysmial pokute od polícii na Instagrame. Bude znášať následky
15.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+