MojAndroid

Slobodný internet so sebou prináša svoje plusy aj mínusy. Pozitívom je slobodný prístup k informáciám pre všetkých ľudí alebo možnosť vyjadriť svoj názor. Negatívom sú rôzne falošné správy, hoaxy, podvody na používateľoch, verejné publikovanie radikálnych alebo nenávistných komentárov. V rámci sociálnych sieti je rozšírená aj tzv. kyberšikana. Služba Instagram teraz na svojom blogu zverejnila novinky, ktorými chce proti nej bojovať.

Instagram mazanie komentárov

 

Hromadné mazanie urážlivých komentárov

Kyberšikana je rozšírená na sociálnych sieťach hlavne medzi deťmi a mladšími ľuďmi. Väčšinou sú v nej obeťou ľudia s odlišným vzhľadom, ale niekedy aj s odlišným vierovyznaním, sexuálnou orientáciou alebo iným názorom. Instagram sa snaží proti kyberšikane bojovať dlhodobo, ale jeho pokusy sú zatiaľ rozporuplné. Najnovším počinom je aktualizácia jeho mobilnej aplikácie, ktorá umožní hromadné mazanie urážlivých komentárov.

Instagram mazanie komentárov 2

Ako to funguje?

Celkovo by malo ísť zmazať až 25 komentárov naraz. Stačí otvoriť príspevok s urážlivými komentármi a v pravom hornom rohu kliknúť na ikonku s troma bodkami. Zobrazí sa kontextová ponuka, kde vyberiete možnosť Spravovať komentár. Potom už stačí len vybrať komentáre, ktoré chcete odstrániť a jedným kliknutím ich zmazať. Nová funkcia sa uvoľňuje používateľom postupne. Ak ju zatiaľ nemáte, tak je len otázka času, kedy bude pre vás dostupná.

Instagram mazanie komentárov 1Instagram označovanie

Pribudla aj ďalšia nová funkcia

Ďalšou novou funkciou v aktualizácii je možnosť vybrať, kto vás môže označiť vo svojich komentároch. Vo väčšine prípadov označenie ľudia ocenia, pretože presmeruje ďalších používateľov na ich Instagram účet. Iní ľudia sa ale snažia chrániť si svoje súkromie a ich označovanie na cudzích fotografiách je im proti srsti. Už dlhšiu dobu je napríklad možne určiť, ktorí ľudia vás môžu sledovať. Samozrejmosťou je možnosť súkromného účtu alebo blokovania iných ľudí. Tí potom nevidia vaše príspevky, ale ani vy ich. Pokiaľ už máte nové funkcie prístupné, tak sa môžete v diskusii podeliť o vaše skúsenosti s nimi.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Motorola edge+: Testujeme model za 1200 eur, pýtajte sa | Unboxing
16.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+