MojAndroid

Ingenico Group, globálny líder v oblasti platieb na Slovensku predstavil svoju komplexnú globálnu ponuku. Tá má podobu nového produktu Telium Tetra. Vďaka nemu je možné na predajných miestach vytvoriť plne integrovaný obchodný ekosystém.

Dnešní zákazníci požadujú pri nákupoch rýchlosť, jednoduchosť a bezpečnosť – či už sú v obchode, doma alebo na ulici. Tiež ich nezaujíma použité zariadenie alebo technológia. To všetko zvyšuje nároky na obchodníkov, ktorí sa snažia vybudovať zákaznícku skúsenosť a zabezpečiť predaj okamžite ako klient urobil svoje nákupné rozhodnutie. Výzvou je aj ponuka služieb s pridanou hodnotou. S Telium Tetra spúšťa Ingenico Group plne integrovaný obchodný ekosystém, v ktorom sa spájajú bezpečné platby s otvoreným svetom biznis aplikácií. To všetko preto, aby sa zlepšil zážitok spotrebiteľov a vytvárala sa pre nich pridaná hodnota.

Nový operačný systém Telium Tetra kombinuje 30 rokov skúseností v oblasti bezpečných platieb s výkonom a flexibilitou webových HTML5 technológií pre vývoj funkčne bohatých biznis aplikácií. Terminály podporujú bezpečnostný štandard PCI PTS 4.x a vyšší, čo zabezpečuje, že dáta uložené na karte sú vždy bezpečné.

Ako súčasť nového radu EMV/NFC natívnych terminálov, tento nový operačný systém je schopný obsluhovať tak zabezpečené platobné aplikácie, ako aj užívateľské rozhranie otvorených biznis aplikácií. Banky a obchodníci budú tiež schopní jednoducho manažovať a na diaľku aktualizovať svoje terminály počas životného cyklu POS. Toto im zabezpečia rozšírené funkcionality dostupné prostredníctvom platformy Estate Manager, vrátane zabezpečenia zásobovania, konektivity, bezpečnosti alebo údržby. Pomocou NFC/contactless terminálov tak môžeme zaplatiť cez nositeľné zariadenia (wearables) či pomocou mobilných telefónov s NFC podporou.

Vďaka využitiu komplexného portfólia viac ako 300 platobných metód, ktoré Ingenico Group využíva, obchodníci budú môcť akceptovať všetky relevantné platobné metódy a zariadenia, ktoré sú na trhu k dispozícii. Využiť tak možno napríklad platbu kartou alebo virtuálnou peňaženkou ApplePay, Google Wallet, či platbu prostredníctvom QR kódu.

Okrem toho, Telium Tetra ponúkne obchodníkom prístup k širokej škále biznis aplikácií tretích strán. Tým im umožní rozvíjať svoje podnikanie a vytvárať nové zákaznícke skúsenosti v obchode. Tieto aplikácie sú prístupné v novom elektronickom obchode Ingenico Marketplace. Vyvíjajú ich lokálni a nadnárodní partneri. Navýznamnejší lokálny partner Ingenica je spoločnosť Axasof. Tá je už 27 rokov poskytovateľom inovatívnych riešení pre finančné inštitúcie a verejný sektor. Vývojom nových riešení pre platobné terminály sa zameriava na produkty s pridanou hodnotou, ako sú predplatené služby, platba faktúr a šekov, vernostné systémy a ďalšie. V spolupráci s Tatra bankou pripravila spoločnosť Axasoft platobné riešenie, ktoré akceptuje platby realizované prostredníctvom aplikácie VIAMO na termináloch Telium Tetra.

Telium Tetra – inteligentné terminály Ingenico zvládnu výrazne viac, než len platbu kartou

Objednať si a zaplatiť taxík, ohodnotiť obsluhu, zaplatiť šek, či uplatniť si body z vernostného programu. Alebo rozdeliť sumu na spoločnom účte z reštaurácie medzi priateľov. To všetko, ale aj mnoho iného, dokážu nad rámec bežnej platby kartou ponúknuť inteligentné platobné terminály.

Na nový typ služieb sú terminály Telium Tetra pripravené aj po hardvérovej stránke. Okrem atraktívnejšieho vzhľadu ponúkajú vyšší výkon (obsahujú nový procesor, majú vyššiu kapacitu pamäti atď.) a vylepšené užívateľské rozhranie. Z tohto dôvodu sú vybavené veľkokapacitným dotykovým displejom, prehľadnými tlačidlami, či lepšie rozpoznateľnou zónou pre načítanie bezkontaktných kariet.

Zdroj: Tlačová správa

16.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+