MojAndroid

Google oficiálne spustil službu mobilných platieb cez mobil, Google Wallet. Táto zatiaľ funguje len v USA s platobnými kartami Citi-Mastercards a Google Prepaid Card, no Google spolupracuje aj s Visou pre podporu ich vlastného systému bezdrôtových platieb payWave.

Google peňaženka podporuje dva typy bezdrôtových platieb. Vďaka partnerstvu medzi Google a Mastercard funguje NFC čip v Nexus S s tisíckami bezdrôtových terminálov v New Yourku – stačí mobilom prejsť v tesnej blízkosti nad platobným terminálom a peniaze sa automaticky odrátajú z vášho účtu. Iným spôsobom ako zaplatiť za služby alebo rôzne iné produkty, Google nazýva SingleTap. Tento spôsob spája viacero výhod. Nielenže môžete vykonávať bezdrôtové platby, ale pri platení môžete využiť aj zľavové kupóny uložené v telefóne a pripísať si body za nákup v konkrétnom obchode.

Pre funkčnosť Google Wallet musíte mať pri platbe zapnutý telefón a ak ste službu nevyužívali určitú dobu, budete musieť pred zaplatením zadať PIN. Pre zvýšenie bezpečnosti Google pridal aj vlastné bezpečnostné prvky, ktoré ako dúfa sa pri NFC platbách stanú štandardom.

Veľkou otázkou pre mnohých zostáva ochrana súkromia pri používaní Google peňaženky. Sleduje Google čo si práve kupujete? Odpoveď na túto otázku je nie. Google Wallet zatiaľ zaznamenáva len približnú polohu nákupu a sumu, ktorú ste zaplatili.

Služba mobilných platieb,Google Wallet je teda na vzostupe – aspoň, čo sa USA týka. Kým sa niečo podobné začne realizovať aj u nás, zrejme si ešte niekoľko rokov počkáme.

20.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+