MojAndroid

Nová verzia aplikácie prináša viaceré vylepšenia, ako je kopírovanie čísla účtu, vyladenie a úprava dizajnu pre Android 5 alebo nové tlačidlá na vrátenie resp. opakovanie platby v histórii. Najviditeľnejšou zmenou, ktorá bola pridaná aj na základe záujmu klientov, je čítačka QR kódov.

Nová funkcia umožňuje pohodlne načítať kód na faktúre, ktorý sa automaticky prenesie do aplikácie a vyplní potrebné údaje. Názov pochádza z anglického Quick Response, pričom kód uchováva a prezentuje informácie pomocou štvorčekov, ktoré sú dekódované mobilným telefónom.

Klientom teraz stačí len spustiť aplikáciu mBank, zvoliť funkciu „Snímať QR kód“ a fotoaparát telefónu nasmerovať na kód faktúry. Po zoskenovaní sa dáta automaticky prepíšu do platobného príkazu, ktorým môžu platbu pohodlne odoslať. Táto funkcionalita výrazne skracuje čas potrebný na vykonanie platby a eliminuje chyby, ktoré vznikali pri ručnom prepisovaní údajov.

„Zavedenie čísiel účtov v tvare IBAN predĺžilo čísla účtov a ich prepisovanie pri platbách zdržovalo našich klientov. Preto sme reagovali na ich žiadosti a rozšírili aplikáciu o túto funkciu. Od dnešného dňa si jej aktualizovanú verziu môžu stiahnuť všetci používatelia platformy Android,“ uviedol Lukáš Kiac, produktový manažér mBank.

Aktualizácia kopíruje pomer používaných platforiem v prípade klientov mBank. Najpoužívanejší Android (65 % klientov) nastupuje dnešným dňom, pričom používatelia by mali v priebehu dňa dostať notifikáciu o dostupnosti novej verzie. Približne na konci mesiaca ho bude nasledovať operačný systém iOS (35 % klientov).

Pre Windows Phone by mala byť nová aplikácia dostupná do konca roka 2015.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

23.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+