MojAndroid

To, že Tatra banka patrí medzi technologicky najpokročilejšie banky na Slovensku dokazuje nielen jej záujem o technológie rozšírenej a virtuálnej reality, ale aj banková aplikácia Tatra banka, ktorá ponúka niekoľko praktických možností. V poslednej dobe sa Tatra banka zamerala najmä na funkcionalitu s názvom MaFin – čo je skratka pre manažment financií. Skladá z nástrojov Spending report (pohľad na minulosť), Bilancia majetku a záväzkov (pohľad na prítomnosť) Ciele (pohľad na budúcnosť). Tie klientom slúžia na detailné sledovanie ich financií. Vďaka nim tak máte vždy prehľad o svojich príjmoch a výdavkoch.

Náš tip
Tatra banka používa AI technológiu, ktorá rozpozná spokojnosť klienta

Spending report

Spending report je interaktívny prstencový graf, na ktorom sú farebne zobrazené kategórie vašich výdavkov a ich percentuálny podiel na vašich celkových mesačných výdavkoch. Dobrou správou je, že jednotlivé platby dokáže aplikácia podľa názvu príjemcu alebo detailu správy priradiť automaticky k určitej kategórii. Napríklad platbu v supermarkete automaticky priradí do sekcie “Supermarket”, platbu za vlak do sekcie “Cestovanie” a nájom za byt priradí automaticky ku “Bývaniu”. Nepriradené platby môžete do jednotlivých kategórií priradiť manuálne, pričom si jediným kliknutím môžete vytvoriť aj nové pravidlá k priradeniu platieb (napríklad platbu na číslo XYZ vždy priraď do kategórie “Bývanie”).

Skvelou vychytávkou je aj možnosť stanoviť si finančný strop na jednotlivé položky. Pri prekročení limitu vás Spending report automaticky upozorní, že míňate viac ako ste plánovali. Napríklad za oblečenie chcem mesačne minúť maximálne 200 €, nastavím si limit na túto položku v Spending reporte a pri jej dosiahnutí sa pri danej položke zobrazí výkričník. Vo svojich financiách tak máte vždy prehľad a ak neviete, na čo ste v danom mesiaci minuli toľko peňazí, môžete si to ihneď skontrolovať v aplikácii Tatra banka.

Bilancia majetku a záväzkov

S Bilanciou majetku a záväzkov získate celkový obraz o vašej finančnej situácii. Navyše, do prehľadu si môžete pridať aj váš majetok mimo Tatra banky, napríklad auto, či nehnuteľnosť, ako aj záväzky, napríklad leasing, alebo pôžičku od kamaráta. Prehľad o celkovej finančnej situácii tak máte dostupný na jednom mieste a kedykoľvek ho budete potrebovať.

Pridanou hodnotou je opäť grafické zobrazenie financií. Na jednom grafe vidíte množstvo majetku (všetkých aktuálne dostupných financií), zatiaľ čo na druhom grafe vidíte celkové záväzky, teda sumy peňazí, ktoré musíte zaplatiť. Okrem grafického zobrazenia je k dispozícii aj zoznam majetkov a záväzkov, ktoré si tak môžete prezerať detailnejšie.

Ciele

Ciele vám umožnia plánovať si svoju finančnú budúcnosť aj na niekoľko rokov dopredu. Pomôžu nastaviť si svoje osobné ciele ako napríklad kúpa auta alebo sporenie na lepší dôchodok a následne sledovať ich plnenie. Poskytnú vám údaje a tipy, koľko peňazí budete na splnenie svojho sna potrebovať a ako dlho si budete na svoj sen šetriť. Svoj cieľ si môžete plniť cez peniaze, ktoré máte na bežnom, či sporiacom účte, alebo cez iné  produkty vašej alebo ktorejkoľvek inej banky. Pokiaľ plnenie cieľa nebude prebiehať podľa plánu, klienta na to táto funkcionalita graficky upozorní.

Pri vašich cieľoch máte k dispozícii detailné informácie – jeho popis, dátum, kedy ste na cieľ začali sporiť, plánované ukončenie, ako aj celkovú nasporenú sumu, cieľovú sumu a mesiace, ktoré vám zostávajú do splnenia cieľa. Samozrejmosťou je možnosť nastaviť si paralelne viacero cieľov, pokojne aj s dlhším časovým horizontom.

V aplikácii aj na webe

Služby MaFin od Tatra banky sú dostupné v mobilnej aplikácii Tatra banka aj v internetovom bankovníctve Internet BankingTB. Ide len o jednu z mnohých funkcií, ktoré ponúka online bankovníctvo Tatra banky. Jej snahu o neustále technologické inovácie a prinášanie praktických funkcií si všimli aj hlasujúci v ankete Smart Banka 2016, kde Tatra banka obsadila víťaznú pozíciu. Viac sa o funkciách MaFin od Tatra banky dozviete priamo na webe banky.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Tento článok vznikol v spolupráci s Tatra bankou. 

30.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+