MojAndroid

Instagram je sociálnou sieťou, ktorá je určená predovšetkým pre mladých ľudí. Značí tomu aj pomerne veľká komunita, v ktorej veľkú úlohu odohrávajú influenceri a influencerky. Tie sú ochotné hneď aj niekoľkokrát denne nahrať fotografie svojej skoro dokonalej postavy. Je však tak “dokonalá” aj v skutočnosti? Mnohí by ostali zaskočení.

Celulitídu či strie vedia na fotke influencerky ukryť

Samozrejme, nie všetko, na čo sa pozeráme, je skutočne aj pravda. Článok na webovom portáli diva.aktuality.sk naznačuje, že veľa z nich sa s nami iba zahráva. Svoju celulitídu dokážu takýto ľudia schovať veľmi zaujímavým spôsobom, ako napríklad hraním sa s dopadajúcim slnečným svetlom. Toto video dokáže ukázať jedno z možných riešení fotografie.

View this post on Instagram

Insta vs reality — or LETS talk LIGHTING. Because that’s the main difference in these photos. In one, my bum is deliberately angled into the shadows. The softer light hides my cellulite and smooths most of my stretchmarks. It’s flattering. In the other, I’m just casually squatting (lol) beside the mirror. My hips and thighs are in the sunlight. Lumps and bumps are on show. There are a few posing differences (core tight, hips popped back, squeeeezzzinnnggg), but mostly this pic is about LIGHT working its magic. When I worked in magazines, we shot at sunrise or sunset. On most sets, there were people holding SUN DIFFUSERS and REFLECTORS to help create the perfect FLATTERING balance of shadow and light. The same thing happens on SOCIAL MEDIA, just in a different form. Most insta-models know EXACTLY how to POSE and work their angles. And they know LIGHTING too. Like how SIDE LIGHT, diffused from a window, is the most flattering for abs but usually pretty harsh on the face. It’s why you’ll often see a phone covering the face. Or how SHADOWS can gently eliminate certain LUMPS and BUMPS. All that is fine with me, honestly. It’s art and photography, and there is no shame in wanting to look FIERCE. But I also want to remind you about how SO MUCH on here is FILTERED. POSED. PERFECTED. And how you shouldn’t EVER COMPARE YOURSELF to a STRANGER on the internet. Because cowgirl, you’re just seeing their snapshots taken in PERFECT LIGHT. Your reality is a whole lot more varied, diverse, and human than that. It’s more perfectly imperfect. Real. Raw. And that’s a wonderful thing indeed. You got this. x #instavsreality #womenirl #womenshealth #popsugarfitness #instagramvsreality #posingtips #cellulite #strengthmarks

A post shared by Danae Mercer (@danaemercer) on

Konkrétnejšie, Danae Mercer, ktorá pochádza z Dubaja, prednedávnom ukázalo svojim viac ako 750 000 sledovateľom, ako je možné zo svojej nie až tak dokonalej postavy spraviť niečo na pohľad úplne iné. Podľa nej sú krásne telá “výsledkom hry so svetlom a tieňom”. Do toho na záver stačí iba zakomponovať rôzne pózy a perfektná fotka je na svete.

Spomínaná mladá novinárka a influencerka publikovala zábery, ktoré sú mnohými ďalšími utajované. Najskôr sa ukázala so všetkými svojimi prirodzenými nedokonalosťami, ako s celulitídou a so striami. Zábery, ktoré nasledovali, ukazovali klasickú fotku, známu z dnešných sociálnych sietí, ako napríklad Instagram.

View this post on Instagram

Girl, stop trying to make everyone happy – you’re not guacamole. A popular body positive influencer was shamed recently for wanting to lose weight. Another has been shamed for gaining it. And both openly, authentically stood by their decisions. It got me thinking: what would WE DO different if we were less afraid of BEING different. Not just with our health, our wellness goals, but with our hopes, our dreams, our LIVES? It’s easy to want to MAKE EVERYONE HAPPY. To fit in. To softly and gently bend and fold with whatever voices shout the loudest or sting the sharpest. Whether that’s a parent or a loved one or a stranger on a screen. Only in trying to PLEASE EVERYONE, we become no one. We fade. We lose ourselves. Trust me, I’ve been there. So here’s the lesson I’ve learned the hard way, and am still constantly, endlessly relearning: We will NEVER make everyone happy. We won’t. It’s impossible. Humans are complex. Our opinions are vast and varied and strong. And that’s ok. That’s WONDERFUL. What matters is that we each EXPLORE what sits INSIDE US. That we remain open to growth. To development. To being called in and learning. And that we honour, we ALWAYS honour, the truth which curls quietly inside of us. Whether it’s about how the goals we set FOR OUR BODIES or the plans we have FOR OUR LIVES. Even if it makes us different. Even when it shows how we all truly ARE different. I know it’s scary, but we can do this. You can do this. Be yourself, babygirl. No guacamole required. Influencers mentioned: @learningtobefearless @stephanie_buttermore #selflove #feminist #inspoquote #selfacceptance #normalizenormalbodies

A post shared by Danae Mercer (@danaemercer) on

Nemusela pritom použiť žiadne počítačové úpravy – stačil osa iba pohrať s osvetlením a tieňom. Keď svoje pozadie natočila viac k zdroju svetla, výsledky boli rázom bezchybné a celulitída akoby zázrakom z fotografie zmizla. V iných prípadoch zas pomohlo ukryť problémové partie do tieňa. Ako môžete vidieť, všetko závisí od konkrétnej situácie.

Existujú rôzne techniky, ktoré sa dajú využiť aj priamo v priemysle

Podobné praktiky sa mimochodom používajú aj v prípade reklám na prostriedky na chudnutie, respektíve pre úvodné strany rôznych časopisov. Najlepším časovým obdobím na podobné fotografie sú momenty, kedy vychádza alebo zapadá slnko. Jeho oranžový nádych dokáže záberu pridať na kvalite. V iných prípadoch sa používa tím ľudí, ktorí držia reflektory a svetelné difuzéry.

Napríklad také rozptýlené bočné svetlo z okna dokáže skrášliť bruško, no na tvári sa môžu objaviť jej nedostatky. Údajne práve preto si modelky v takýchto situáciách svoju tvár zakrývajú mobilným telefónom. Praktík na skvelú fotku na sociálne siete existuje hneď niekoľko. To, ako jednotlivé influencerky sa dokážu “skrývať” pred realitou nájdete pod hashtagom #instagramvsreality.

5.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+