MojAndroid

Instagram je jednou z najpopulárnejších sociálnych sietí. Skúšali ste však niekedy otvoriť svoj Instagram na PC a pridať tam novú fotografiu? To jednoducho nejde. Aspoň bežným spôsobom nie. Existuje však niekoľko spôsobov, ako fotku na Instagram pridať aj cez PC. Poďme si ich predstaviť.

Developer režim v prehliadači

Pravdepodobne najlepší spôsob, ako uploadovať fotku cez PC je využiť tzv. developerský režim prehliadača. Ide o jednoduché riešenie, ktoré zvládne aj priemerný používateľ.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ak používate prehliadač Google Chrome, pomocou stlačenia tlačidla F12 sa dostanete do developerského módu (iné prehliadače majú iné spôsoby na zapnutie tohto módu). Instagram sa automaticky naformátuje na zobrazenie pre smartfóny. Zobrazí sa, samozrejme, aj ikona “plus“, pomocou ktorej vyskočí nové okno dovoľujúce vybrať svoju fotku a pridať ju z PC na Instagram. Ak sa po spustení developerského módu Instagram nezobrazí ako pre smartfóny, je potrebné stránku znovu načítať.

Instagram na PC

Android emulátor

Ďalšou možnosťou je využiť Android emulátor. Je to program, ktorý umožní beh Android aplikácií na PC. Jedným z najpopulárnejších Android emulátorov je BlueStacks, ktorý si používateľ stiahne do svojho PC. Po jeho nainštalovaní je možné pristúpiť do obchodu Google Play a nainštalovať Instagram – presne ako v smartfóne. Po nainštalovaní Instagramu je potrebné ho otvoriť cez domovské menu emulátora BlueStacks a od tohto kroku je to úplne identické s Instagramom na reálnom smartfóne. Len s tým rozdielom, že používateľ pridá fotky zo svojho počítača a nie zo smartfónu.

BlueStacks Android emulator

Instagram má dokonca aplikáciu pre Windows

Treťou z možností je aplikácia Instagram pre Windows 10. Je možné ju stiahnuť z Windows Store. Aplikácia má však mnohé obmedzenia, nie na každom zariadení je možné pomocou aplikácie uploadovať na Instagram fotku z PC.

Instagram windows app

Je škoda, že Instagram nemá lepšie ošetrené pridávanie fotografií priamo z PC, keďže mnohí používatelia určite uprednostnia úpravu svojich fotografií na väčšej obrazovke pred tým, ako ich na Instagram uploadnú.

Náš tip
Najlepšie fotomobily, ktoré si môžete kúpiť na paušál

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+