MojAndroid

Facebook, spolu so sociálnou sieťou Instagram sa snažia implementovať funkciu, podobnú tej zo siete TikTok. Reč je o krátkych, 15-sekundových klipoch, ktoré môžete publikovať na svoj profil. Po novom sa k nim pridá aj starý známy YouTube.

Príchod funkcie, známej z aplikácie TikTok

Nápad s krátkymi videami dostáva aj platforma YouTube. Funkcia má umožniť vytváranie približne 15-sekundových klipov, ktoré sa následne spoja do jedného dlhšieho videa. Niektorí používatelia už hlásia dostupnosť tejto vymoženosti a podľa TheNextWeb sa to nazýva “multi-segment videos”.

youtube 5G koronavirus v posteli

Tá ľuďom dovolí priamo prostredníctvom aplikácie vytvárať krátky, zaujímavý a zábavný obsah, podobne ako na známej sociálnej sieti TikTok.

Testujeme nový spôsob, ako môžu tvorcovia ľahko vytvárať viac klipov priamo v mobilnej aplikácii YouTube a nahrávať ich ako jedno video. Ak ste boli zahrnutí do tohto experimentu, zobrazí sa vám možnosť vytvorenia takéhoto videa.

Klepnutím alebo podržaním tlačidla nahrávania zaznamenáte prvý klip. Ďalším stlačením záznam vypnete. Opätovné klepnutie a podržianie zase zapríčiní, že sa začne nahrávať ďalšie krátke video, ktoré rovnakým spôsobom aj zastavíte. Tieto kroky opakujte dovtedy, kým neukončíte záznam až do maximálnej dĺžky 15 sekúnd.

Zažije služba YouTube nový úspech?

Samotný YouTube mimochodom ďalej prehlásil, že pokiaľ by ste chceli mať vo videu aj dlhší, ako 15-sekundový klip, tak ho bude nutné nahrať priamo z galérie vášho smartfónu.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Podľa viacerých názorov ide o šikovný trik zo strany YouTube, ktorý sa bude snažiť zabezpečiť, aby sa podobné videá nahrávali radšej na ich video platformu, ako na samotný TikTok.

Veľká časť obsahu na TikToku je však mnohokrát kritizovaná, čo môže milovníkov YouTube odradiť. Na druhú stranu je potrebné veriť, aby sa tvorcovia obsahu zaujímali o skutočne podarené videá, ktoré sú zaujímavé a zabavia nejedného sledovateľa.

Na záver je dôležité, aby ľudia v skutočnosti aj využívali túto prichádzajúcu funkciu. Ak sa dočká skutočne malej popularity, tak zrejme dopadne tak, ako YouTube Stories, ktoré nie až tak dávno pribudli do appky.

3.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+