MojAndroid

WhatsApp patrí medzi najobľúbenejšie četovacie aplikácie súčasnosti, a to aj napriek tomu, že niektoré funkcie tu absentovali. Firma však dlhodobo pracovala na náprave a výsledok sa konečne dostáva do stabilnej verzie. WhatsApp tak už naďalej nebude bez animovaných nálepiek a tmavý režim sa dostane aj do desktopovej verzie. Všetky novinky by mali byť dostupné od budúceho týždňa, informuje web Xda-Developers.

Nové funkcie

Nová verzia prinesie hneď niekoľko očakávaných zmien. Tou najvýraznejšou môže byť práve prítomnosť animovaných nálepiek, ktoré tu stále chýbali. WhatsApp na nich pracoval približne rok a až teraz sa dostanú do stabilnej verzie aplikácie. Ak vám však pohyblivé obrázky prekážajú, stále môžete používať ich statické verzie.

Druhá výrazná novinka je čierny režim pre desktopovú verziu komunikačnej aplikácie. Pre Android verziu je k dispozícii už dlhšie, presnejšie od marca, no na verziu pre počítače prichádza až teraz. Prechod zo svetlých na tmavé témy sa stáva stále väčším štandardom nielen v operačných systémoch, ale aj v konkrétnych aplikáciách.

Ďalšie zmeny sú menšie, no potešia. Ešte v máji sa do beta verzie dostala funkcia pre QR kódy v rámci profilov. Týmto spôsobom je veľmi jednoduché zdieľať kontakty s ostatnými – namiesto zadávania telefónneho čísla stačí načítať QR kód. Podobnú funkciu má aj Messenger od Facebooku. Po novom si tiež môžete zväčšiť obraz pri skupinovom čete, a to podržaním prstu nad konkrétnym kontaktom.

Náš tip
WhatsApp zaznamenal 70 % pokles šírenia dezinformačných správ
4.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+