MojAndroid

Nedávno sme vás informovali, že služba Google Lens je už momentálne dostupná aj v slovenskom jazyku. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli, že vám ukážeme aj jedno z jej praktických využití: skenovanie QR a čiarových kódov.

Ako na to?

Google Lens je súčasťou aplikácií Google Assistant a Fotky Google. Ak ju ešte prístupnú nemáte, návod na jej získanie nájdete tu alebo tu. A keď už máte Google Lens v telefóne aj vy, môžete začať skenovať kódy čiarové, i tie QR. Zbavíte sa tak potreby doinštalovať osobitnú čítačku QR kódov.

Verzia: 0.1.187945513
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.1.187945513
Aktuálna cena: Zdarma

Pokiaľ potrebujete okamžite zistiť, čo ukrýva QR kód, ktorý ste práve zbadali na pouličnom baneri alebo čiarový kód na obale neznámej sladkosti, stačí spustiť Google Assistanta (dlhým podržaním tlačidla Domov, alebo príkazom “OK, Google”, telefón však musíte mať v angličtine) a v nej kliknúť na ikonku Google Lens. V niektorých modeloch značiek Motorola alebo Sony by malo byť Google Lens integrované do aplikácie Fotoaparátu.

Pre spustenie Google Lens cez Assistanta stačí ťuknúť na túto ikonku
Pre spustenie Google Lens cez Assistanta stačí ťuknúť na túto ikonku

Teraz už len stačí počkať. Aplikácia by mala sama nájsť kód a označiť ho farebným bodom. Ťuknutím naň otvoríte informácie, ktoré pre vás aplikácia zistila. Nefunguje to vždy stopercentne (hlavne zaostrovanie), ale poradil si s väčšinou objektov.

A ako na to, ak nemám k dispozícii internet?

Tak trochu očakávaným háčikom služby Google Lens je fakt, že nepracuje bez pripojenia na internet. Ak sa teda zrovna nachádzate v meste a váš dátový balíček je už dávno prečerpaný, nezúfajte. Stačí si daný kód odfotiť a uložiť na Fotky Google (čo si prirodzene vyžaduje nainštalovanie tejto aplikácie). Fotka sa tam objaví ihneď ako sa mobil dostane k stabilnému internetu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Následne už len otvoríte záber vo Fotkách Google a kliknete na ikonku Google Lens. Pracovať bude rovnako ako v predošlom prípade (za predpokladu internetového pripojenia).

Používate Google Lens často? Aké sú vaše skúsenosti s touto aplikáciou? Napíšte nám to do diskusie pod článkom a pokiaľ ste s ňou ešte nemali dočinenia, využite widgety v článku a vyskúšajte si ju.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Lens prichádza do Xperií XZ2 a XZ2 Compact
Náš tip
Google Lens si pomýlil Google Pixel 2 s iPhonom
29.8.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+