MojAndroid

O smartfónoch Apple iPhone je známe, že nie sú práve otvorené štandardom a využívajú vlastné riešenia. Jedným z nich aj komunikačná aplikácia iMessage, ktorá nedokáže komunikovať s inými operačnými systémami vrátane Androidu. A to napriek tomu, že sa Google snaží presvedčiť Apple, aby do nej zahrnul podporu pre RCS správy. Podľa portálu TheVerge však teraz spoločnosť Nothing prišla na riešenie, ako pridať podporu iMessage pre svoj nový vlajkový smartfón.

Nothing využije technológiu od Sunbirdu

Nothing bude prvým výrobcom, ktorý do Android smartfónov prinesie kompatibilitu so službou iMessage od Applu. Kompatibilitu chce zabezpečiť cez aplikáciu Nothing Chats, ktorá bude exkluzívne dostupná pre tohtoročný vlajkový model Nothing Phone (2). Najprv v podobe beta verzie a neskôr aj v stabilnej verzii  Samotná aplikácia ponuke aj podporu RCS správ, takže by mala byť kompatibilná s Google Správami.

Nothing Phone 1 vs 2

V beta verzii však nebudú zatiaľ fungovať funkcie ako potvrdenie o prečítaní, hlasové poznámky a zdieľanie multimédií v plnom rozlíšení. Aplikácia Nohitng Chats využíva platformu od americkej spoločnosti Sunbird, ktorá svoju aplikáciu Sunbird Messenger kompatibilnú s iMessage oznámila tento rok v marci, ale doteraz ju nevydala.

Ako to bude fungovať?

V aplikácii Nothing Chats sa bude nutné prihlásiť pomocou Apple ID účtu. Buď použijete existujúci, alebo si vytvoríte úplne nový. Prihlasovacie údaje budú uložené v podobe tokenu v zašifrovanej databáze a pridružené k jednému z dostupných počítačov Mac Mini v USA alebo v Európe (podľa lokácie používateľa). Cez Mac Mini sa vytvorí šifrovaný prenos pre správy iMessage odosielané prostredníctvom aplikácie.

Akonáhle je prenos vytvorený, je podľa Nothingu uzamknutý, takže sa k nemu nemôže dostať nikto iný, ani vzdialene a ani lokálne. Prenos bude treťou stranou zmazaný po 14 dňoch neaktivity používateľa, a to vrátane jeho e-mailovej adresy. To je jediná položka, ktorú si Sunbird ukladá na svoje servery. Sunbird sa pre svoje šifrované prenosy snaží získať certifikáciu medzinárodne uznávaného štandardu ISO 2700. Novinka bude dostupná pre používateľov v Severnej Amerike, EÚ a ďalších európskych krajinách už tento piatok 17. novembra.

Náš tip
Pozor na nebezpečný e-mail, ktorý sa vydáva za slovenské ministerstvo
15.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+